A******** G*******
ReclamantC***** C******** P*** P*****
PârâtAdmite cererea, astfel cum a fost precizată, formulată de reclamantul A******** G*******, în contradictoriu cu pârâta COMUNA COŞERENI – prin Primar. Omologhează raportul de expertiză tehnică topografică întocmit în cauză de expert Bâcu Ion. Constată că reclamantul A******** G******* a dobândit, prin uzucapiune, dreptul de proprietate cu privire la terenul în suprafaţă de 574 m.p. reprezentând diferenţa dintre suprafaţa reală rezultată în urma măsurătorilor cadastrale de 2.418 m.p. (din care curţi construcţii 1.018 m.p. şi arabil 1.400 m.p.) şi suprafaţa de 1.844 m.p. (din care 1.374 m.p. teren arabil şi 470 m.p. alte terenuri) înscrisă în titlul de proprietate nr. 51506/40756 din 30.06.2004 emis de Comisia Judeţeană pentru Stabilirea Dreptului de Proprietate asupra Terenurilor Ialomiţa, întregul teren fiind situat în intravilanul com. Coşereni, str. Unirii nr. 73, jud. Ialomiţa, având următoarele vecinătăţi: la N – str. Unirii; la E – Md Bălan Stan; la S – Md Bălan Stan; la V – Md Dumitru Grigore. Ia act că nu s-au solicitat cheltuieli de judecată. După rămânerea definitivă, un exemplar al prezentei hotărâri se va comunica Oficiului de Cadastru şi Publicitate Imobiliară Ialomiţa. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Urziceni. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin intermediul grefei instanţei, astăzi, 27.10.2021.
Hotarare 1228/2021 din 27.10.2021Amână pronunţarea la data de 27.10.2021, având nevoie de timp pentru a delibera. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin intermediul grefei instanţei, astăzi, 19.10.2021.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 19.10.2021Pentru studierea raportului de expertiză şi formularea de eventuale obiecţiuni
Incheiere de sedinta din 29.06.2021Pentru a se emite adresă expertului în vederea efectuării raportului de expertiză
Incheiere de sedinta din 06.04.2021Pentru administrare probe
Incheiere de sedinta din 09.02.2021