C***** C******* P*** P*****
ReclamantP******* C****** C*******
ReclamantO***** R****** S*
PârâtAdmite excepţia lipsei calităţii procesuale active a reclamantului P******* C****** C*******, invocată de pârâtă prin întâmpinare. Respinge acţiunea formulată de reclamantul P******* C****** C******* ca fiind formulată de către o persoană fără calitate. Admite excepţia prescripţiei dreptului material la acţiune, invocată de pârâtă prin întâmpinare, pentru sumele de bani achitate pârâtei de către reclamantă anterior datei de 14.08.2016. Respinge, ca prescrisă, acţiunea privind recuperarea sumelor de bani achitate pârâtei de către reclamantă anterior datei de 14.08.2016. Respinge, ca neîntemeiată, excepţia prescripţiei dreptului material la acţiune, invocată de pârâtă prin întâmpinare, pentru sumele de bani achitate pârâtei de către reclamantă ulterior datei de 14.08.2016. Respinge, ca neîntemeiată, cererea privind plata sumelor de bani achitate pârâtei de către reclamantă ulterior datei de 14.08.2016. Respinge, ca neîntemeiată, cererea privind plata majorărilor de întârziere. Respinge, ca neîntemeiată, cererea pârâtei de obligare a reclamantei la plata cheltuielilor de judecată. Cu drept de apel în 30 zile de la comunicare. Cererea şi motivele de apel se vor depune la Judecătoria Sectorului Bucure?ti. Pronunţată astăzi, 18 februarie 2021, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.
Hotarare 954/2021 din 18.02.2021Amână pronunţarea la data de 18.02.2021, care se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 04.02.2021.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 04.02.2021Amână cauza si acordă termen la data de 04.02.2021, C5 S2, ora 11:00, pentru îndeplinire obligatii.
Incheiere de sedinta din 03.12.2020