S* L**** G** R****** S**
ReclamantK***** I****
PârâtK***** I**** I*****
PârâtAdmite în parte cererea de valoare redusă formulată de reclamanta ... în contradictoriu cu pârâţii ... şi .... Obligă pârâţii să plătească reclamantei suma de 7.000,77 de lei reprezentând debit principal-contravaloarea facturilor fiscale emise pentru plata preţului închirierii echipamentului ce a făcut obiectul contractului de închiriere nr. ..., precum ?i penalităţi de întârziere în cuantum de 8.704,54 de lei stabilite prin aplicarea procentului contractual de 0,2% pe zi de întârziere pentru perioada cuprinsă între scadenţa fiecărei facturi şi data de 08.05.2020, precum şi, în continuare, începând cu data de 09.05.2020, penalităţile de 0,2 % pe zi de întârziere, calculate asupra debitului principal, până la data plă?ii efective. Obligă pârâţii să plătească reclamantei contravaloarea lipsei de folosinţă a bunului, în cuantum de 159 de lei lunar, la care se va adăuga cota TVA prevăzută de lege, pârâtul ... începând cu data de 10.02.2020, iar pârâtul ... începând cu data de 10.06.2020, până la data restituirii echipamentului ce a făcut obiectul contractului de închiriere nr. .... Respinge ca neîntemeiate restul pretenţiilor reclamantei. Obligă pârâţii să plătească reclamantei cheltuieli de judecată în sumă de 200 de lei, reprezentând taxa judiciară de timbru şi 500 de lei, reprezentând onorariul de avocat. Executorie de drept. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Satu Mare, sub sancţiunea nulităţii. Pronunţată în şedinţa publică de azi, 11 septembrie 2020.
Hotararecameraconsiliu861/2020 din 11.09.2020Repune cauza pe rol pentru completarea probatoriului.
Incheiere de sedinta din 13.08.2020Pronunţarea se amână pentru data de 13.08.2020 şi se va realiza în conformitate cu disp. art. 396 alin. (2) CPC prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 10.08.2020Admite excepţia nelegalei compuneri a completului de judecată, invocată din oficiu. Trimite dosarul Preşedintelui Secţiei civile în vederea repartizării aleatorii. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţii prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 03.06.2020.
Incheiere abtinere din 03.06.2020