M******* F*****
ContestatorL*** C********** R****** S**
IntimatAdmite, în parte, contesta?ia formulată de contestatorul M******* F*****, în contradictoriu cu intimata Lear Corporation Romania S.R.L., Anulează Decizia de concediere nr. 9442/20.08.2020, emisă de intimată. Respinge, ca fiind rămase fără obiect, capetele de cerere privind reintegrarea contestatorului în postul de?inut anterior concedierii, respectiv lăcătu? mecanic, obligă intimatei să achite contestatorului o despăgubire egală cu salariile indexate, majorate ?i reactualizate ?i cu celelalte drepturi de care aceasta ar fi beneficiat, începând cu data încetării contractului individual de muncă (22.08.2020) ?i până la data reintegrării efective, precum ?i dobânda legală, calculată de la pronunţării prezentei hotărâri ?i până la plata efectivă a despăgubirii. Respinge cererea contestatorului având ca obiect obligarea intimatei la plata daunelor morale. Obligă intimata să achite contestatorului suma de 2000 de lei reprezentând cheltuieli de judecată (onorariu de avocat).
Hotarare 1578/2021 din 24.06.2021Având nevoie de timp pentru a delibera, amână pronunţarea la data de 24.06.2021, pentru când soluţia va fi pusă la îndemâna părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 10.06.2021Având nevoie de timp pentru a delibera, amână pronunţarea la data de 10.06.2021, pentru când soluţia va fi pusă la îndemâna părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 27.05.2021Având nevoie de timp pentru a delibera, amână pronunţarea la data de 27.05.2021, pentru când soluţia va fi pusă la îndemâna părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 13.05.2021se va cita martorul
Incheiere de sedinta din 18.03.2021Se vor administra probele încuviinţate de instanţă
Incheiere de sedinta din 21.01.2021