O****** P****
ReclamantR****** N******
PârâtAdmite cererea formulată de reclamantul P.O-, în contradictoriu cu pârâtul R.N., având ca obiect pretenţii. Obligă pârâtul la plata către reclamant a sumei de 1.771 EURO, reprezentând rest neachitat din preţul vânzării părţilor sociale din S.R.O. ,,LKW ...”. Obligă pârâtul la plata către reclamant a dobânzii legale, calculată asupra debitului restant de mai sus, începând cu data de 01.11.2015 ?i până la data de 01.07.2020. Obligă pârâtul la plata către reclamant a sumei de 4000 MDL (leu moldovenesc), cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând onorariu de avocat. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Vaslui sub sancţiunea nulităţii. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 13.05.2021.
Hotarare 1158/2021 din 13.05.2021Amână pronunţarea în cauză la data de 13.05.2021, pentru când, soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 27.04.2021Acordă termen pentru a se comunica pârâtului un exemplar de pe acţiune, cu menţiunea că are posibilitatea de a depune întâmpinare în termen de 25 de zile de la comunicare
Incheiere de sedinta din 02.03.2021