P**** C******** E****
ContestatorI** B*** N* A******** S******** B********
IntimatB** A***** D*****
IntimatAdmite excepţia lipsei calităţii procesual pasive a intimatului BEJ xx, invocată de acesta prin întâmpinare. Respinge contestaţia la executare formulată de debitoarea xx în contradictoriu cu intimatul BEJ xx, ca fiind formulată împotriva unei persoane fără calitate procesuală pasivă. Respinge excepţia tardivităţii, ca neîntemeiată. Respinge contestaţia la executare formulată de către contestatoarea xx în contradictoriu cu intimata xx, ca neîntemeiată. Obligă contestatoarea la plata către B.E.J. xx a sumei de 76,16 lei, reprezentând contravaloare cheltuieli ocazionate de transmiterea dosarului de executare nr. 75/2020. Obligă contestatoarea la plata către intimata xx, a sumei de 2015 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de a formula apel în termen de 10 de zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Constanţa. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 21.10.2020.
Hotarare 8931/2020 din 21.10.2020În temeiul art. 396 alin. 1 Cod procedură civilă, amână pronunţarea la data de 21.10.2020, pronunţare ce se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică, azi 07.10.2020.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 07.10.2020În temeiul art. 396 alin. 1 Cod procedură civilă, amână pronunţarea la data de 07.10.2020, pronunţare ce se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică, azi 22.09.2020.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 22.09.2020in vederea suplimentării timbrajului
Incheiere de sedinta din 18.08.2020