B******* N******* I******
CondamnatÎn temeiul art. 592 C. proc. pen. respinge cererea de întrerupere a executării pedepsei formulată de petenta BARONCEA NICOLETA IONELIA, În temeiul art. 275 alin. 2 C. proc. pen. obligă pe petentă la plata sumei de 500 de lei, cu titlu de cheltuieli judiciare în favoarea statului. Dispune avansarea din fondurile Ministerului Justiţiei către Baroul Constanţa a sumei de 33 lei către avocat Ungureanu Anca, delegaţie seria AV nr. 1087/2021, cu titlul de onorariu parţial apărător din oficiu. Cu drept de contestaţie în 3 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 16.06.2021.
Hotarare 1377/2021 din 16.06.2021Amână pronunţarea la data de 16.06.2021. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 03.06.2021.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 03.06.2021Sesizarea instanţei în vederea repartizării aleatorie a cauzei penale având ca obiect cerere de întrerupere a executării pedepsei (art.592 Cod procedură penală) privind petenta-condamnat B.N.I. deţinută în Penitenciarul-Spital Rahova. Cu drept de contestaţie odată cu fondul. Pronunţată în cameră de consiliu azi, 14.05.2021.
Incheiere de sedinta din 14.05.2021Efectuarea de către S.J.M.L. Constanţa a unui raport de expertiză medico legală privind pe petenta-condamnat B.N.I., deţinut în Penitenciarul Constanţa-Poarta Albă, cu următoarele obiective: - să se stabilească afecţiunile de care acesta suferă şi de starea de sănătate actuală a petentului; - să se stabilească dacă acesta prezintă o boală (şi care anume) care să nu poată fi tratată în reţeaua sanitară a Administraţiei Naţionale a Penitenciarelor şi care face imposibilă executarea imediată a pedepsei închisorii, precum şi dacă specificul bolii permite/nu permite tratarea acesteia cu asigurarea pazei permanente în reţeaua sanitară a Ministerului Sănătăţii, motive care să impună întreruperea executării pedepsei închisorii aplicată petentului şi, în acest caz, pe ce perioadă. În baza art.272 Cod procedură penală; Dispune avansarea onorariului pentru expertiza medico-legală dispusă din oficiu, din fondurile Ministerului Justiţiei, sens în care se va face adresă către Tribunalul Constanţa – Serviciul contabilitate. Se va emite adresă către S.J.M.L. Constanţa cu solicitarea de a efectua expertiza medico-legală dispusă în cauză, cu menţiunea că plata acesteia se va face din fondurile Ministerului Justiţiei. Se va emite adresă către Penitenciarul-Spital Constanţa-Poarta Albă, cu solicitarea de a-l prezenta pe petent la S.J.M.L. Constanţa în vederea expertizării, cu actele medicale existente la dosarul petentului. Pronunţată în camera de consiliu azi, 16.10.2020.
Incheiere finala dezinvestire din 16.10.2020