L******* A***** C*****
IntimatS******* J******* D* U****** Z****
PetentAdmite sesizarea S. J. de U.Z.- C.de S. M.. În baza art. 568 alin. 1 raportat la art. 567 alin. 1 lit. b) Cod procedură penală, art. 109 alin. 2 Cod penal şi art. 110 Cod penal, înlocuieşte măsura de siguranţă a obligării la tratament medical dispusă prin Sentinţa penală nr. .. a Judecătoriei B.– Secţia penală, pronunţată în cauza cu nr. ..rămasă definitivă la data de .., faţă de intimatul L. A.-C. cu măsura de siguranţă a internării medicale până la însănătoşire sau până la obţinerea unei ameliorări care să înlăture starea de pericol. Măsura se execută conform prevederilor art. 569, art. 570 Cod procedură penală. În temeiul art. 272 alin. 1 şi art. 274 alin. 1 teza finală Cod procedură penală, dispune avansarea din fondurile Ministerului Justiţiei către Baroul Sălaj a sumei de 390 lei reprezentând onorariul apărătorului desemnat din oficiu pentru intimat, doamna avocat C. A.. În baza art. 275 alin. 3 Cod procedură penală, cheltuielile judiciare avansate de stat rămân în sarcina acestuia. Cu drept de contestaţie în termen de 3 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 25.11.2020.
Hotararecameraconsiliu365/2020 din 25.11.2020amână pronunţarea pentru data de 25 noiembrie 2020.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 18.11.2020acordă termen de judecată la data de 18 noiembrie 2020. Pune în vedere inculpatului minor L.A.C. să se prezinte la Spitalul de Urgenţă Z. în termen de 48 de ore în vederea continuării tratamentului medical, la doamna doctor M A. Se emite adresă în regim de urgenţă către Centru l de Sănătate mintală din cadrul Spitalulul de Urgenţă Zalău, în atenţia doamnei doctor M. A., medic specialist în psihiatrie pentru a ne informa cu privire la tratamentul inculpatului.
Incheiere de sedinta din 13.10.2020Amână cauza şi acordă termen de judecată în vederea citării cu mandat de aducere a intimatului L.A.C.
Incheiere de sedinta din 16.09.2020