U****** P************ D* F*** Ş* A********** - A******** R***** D* G******* A O******* A***********
Intimat ReclamantD**** S*** - D******* D* A**** Î* C************* Ş* A********** - S********* A******** R***** D** A**********
Apelant PârâtPentru a da posibilitatea intimatei-reclamante de a lua cunoştinţă de sentinţa civilă la care a facut referire apelanta-pârâta la acest termen de judecată
Incheiere de sedinta din 09.11.2022Constată existenţa unui conflict negativ de competenţă cu privire la soluţionarea cauzei înregistrată pe rolul Tribunalului Bucureşti – Secţia a V –a Civilă, sub nr. 7222/300/2019, având ca obiect „apel", între Completul Minori şi Familie 1 Civil - MF1C din cadrul Secţiei a V – a Civilă a Tribunalului Bucureşti şi Completul Proprietate Intelectuală 1 – PI1 din cadrul Secţiei a V – a Civilă a Tribunalului Bucureşti . Suspendă judecarea cauzei civile înregistrată pe rolul Tribunalului Bucureşti – Secţia a V –a Civilă, sub nr. 7222/300/2019, până la soluţionarea conflictului negativ de competenţă. Înaintează dosarul la Curtea de Apel Bucureşti pentru pronunţarea regulatorului de competenţă. Definitivă. Pronunţată astăzi, 12 11 2021, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Incheiere finala dezinvestire din 12.11.2021Amână pronun?area la data de 12.11.2021.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 10.11.2021Admite excepţia necompetenţei funcţionale a completului A1 Pi specializat de proprietate intelectuală.Trimite dosarul către registratura Sec?iei a V-a Civilă a Tribunalului Bucureşti spre repartizare aleatorie în favoarea unui complet de apeluri specializat în materie civilă.Fără cale de atac.Pronunţată în şedinţă publică, azi, 16.09.2021.
Incheiere de sedinta din 16.09.2021Admite excepţia necompetenţei funcţionale a Completului Minori şi Familie 1 Civil MF1C din cadrul Secţiei a V – a Civilă a Tribunalului Bucureşti, invocată de instanţă din oficiu. Declină competenţa în soluţionarea apelului, în favoarea unui Complet de Proprietate Intelectuală din cadrul Secţiei a V – a Civilă a Tribunalului Bucureşti. Fără cale de atac. Pronunţată astăzi, 10 06 2021, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere de sedinta din 10.06.2021Amână pronun?area la data de 10.06.2021.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 09.06.2021În vederea comunicării întâmpinării, amâna cauza la data de 9 iunie 2021, ora 14:30.
Incheiere de sedinta din 14.04.2021Complet desfiinţat. Dosar repartizat ciclic completului Minori şi Familie Apel 1 Civil