M**** I***
ReclamantU** B***** P*** P*****
PârâtAdmite cererea . Constată că reclamantul M. I. a dobândit dreptul de proprietate, prin efectul prescripţiei achizitive de 30 de ani asupra imobilului teren de 408 m.p., situat în intravilanul municipiului Bârlad, conform Planului de amplasament şi delimitare a imobilului – anexa nr. 1 a Raportului de expertiză tehnică judiciară , întocmită de expert Petcu Aurel, raport de expertiză ce va face parte integrantă din prezenta hotărâre. Ia act că reclamantul nu solicită cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicarea hotărârii la instanţa ierarhic superioară - Tribunalul Vaslui. Apelul se depune la Judecătoria Bârlad. Prezenta hotărâre se va comunica părţilor, în copie, iar la rămânerea definitivă, Biroului de Carte Funciară, de îndată, precum şi organului fiscal competent, în termen de 30 de zile . Pronunţată la data de 23.02.2022 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 396 alin.2 Cod procedură civilă.
Hotarare 285/2022 din 23.02.2022În temeiul art. 396 alin. (1) Cod procedură civilă amână pronunţarea pentru data de 23.02.2022. În aplicarea dispoziţiilor art. 396 alin. (2) Cod procedură civilă pronunţarea soluţiei se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 09.02.2022În temeiul art. 396 alin. (1) Cod procedură civilă amână pronunţarea pentru data de 09.02.2022. În aplicarea dispoziţiilor art. 396 alin. (2) Cod procedură civilă pronunţarea soluţiei se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronuntată în şedinţă publică, astăzi, 25.01.2022.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 25.01.2022pentru a se achita diferenţă onorariu expert de 1420 lei;
Incheiere de sedinta din 02.11.2021administrarea probelor propuse
Incheiere de sedinta din 15.06.2021