S* I** L******* R****** S**
CreditorS* M****** P** S*** P*** R**** L****
DebitorRespinge, ca neîntemeiată, excepţia inadmisibilităţii cererii invocată de debitoare prin întâmpinare. Respinge, ca rămasă fără obiect, excepţia lipsei de interes invocată de debitoare prin întâmpinare. Admite cererea de chemare în judecată având ca obiect ordonanţă de plată formulată şi precizată de creditoarea SC ITC Logistic România SRL în contradictoriu cu debitoarea SC Mosaico Piu SRL şi în consecinţă: Dispune obligarea debitoarei la plata către creditoare a sumei de 4.266,8 lei cu titlu de rest debit principal datorat, contravaloare facturi emise şi neachitate, la care se adaugă penalităţi de întârziere-dobândă legală penalizatoare, de la data scadenţei obligaţiei de plată a debitului principal şi până în momentul plăţii efective, în termen de 20 zile de la comunicare. În baza art. 453 alin. 1 Cod procedură civilă dispune obligarea debitoarei la plata către creditoare a sumei de 3.200 lei cu titlu de cheltuieli de judecată constând în onorariu avocaţial şi taxă judiciară de timbru. Executorie. Cu dreptul de a formula cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea în anulare se depune la Judecătoria Lugoj. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi 21 decembrie 2020.
Hotarare 4634/2020 din 21.12.2020Având în continuare nevoie de timp pentru a delibera, amână pronun?area la data de 21.12.2020, în baza disp. art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 18.12.2020Amână pronun?area la data de 18.12.2020, în baza disp. art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 04.12.2020