D******* G****** D*****
InculpatStabileşte în sarcina inculpatului D.G.D pedeapsa de 1 an închisoare pentru săvârşirea infracţiunii de conducere a unui vehicul fără permis de conducere prev. de art. 335 al.1 C.p. cu reţinerea art. 396 al.10 C.p.p. În baza art. 396 al.1 şi 4 C.p.p. rap. la art. 83 C.p. dispune amânarea aplicării pedepsei de 1 an închisoare pe durata unei termen de supraveghere de 2 ani, calculat conform art. 84 C.p. Atrage atenţia inculpatului asupra dispoziţiile art. 88 C.p. privind revocarea amânării pedepsei. În baza art. 85 C.p. impune ca inculpatului pe durata termenului de supraveghere să respecte următoarele măsuri de supraveghere: a) să se prezinte la Serviciul de Probaţiune Argeş la datele fixate de acesta; b) să primească vizitele consilierului de probaţiune desemnat cu supravegherea sa; c) să anunţe, în prealabil, schimbarea locuinţei şi orice deplasare care depăşeşte 5 zile, precum şi întoarcerea; d) să comunice schimbarea locului de muncă. e) să comunice informaţii şi documente de natură a permite controlul mijloacelor sale de existenţă. În baza art.274 al.1 C.p.p. obligă inculpatul la plata sumei de 800 lei reprezentând cheltuieli judiciare către stat, din care 150 lei reprezintă cheltuieli efectuate în cursul urmăririi penale. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică de la 06 Aprilie 2021.
Hotarare 518/2021 din 06.04.2021În temeiul art. 391 al.1 C.p.p. rămâne în pronunţare până la data de 06.04.2021. Cu drept de apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică din data de 23 Martie 2021
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 23.03.2021Încuviinţează cererea formulată de apărătorul ales al inculpatului şi acordă un nou termen de judecată pentru imposibilitate de prezentare în instanţă. Amână judecarea cauzei la data de 23.03.2021. Cu drept de apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 09 Februarie 2021.
Incheiere de sedinta din 09.02.2021În baza art.375 C.p.p. rap. la art. 374 al.4 C.p.p., admite cererea inculpatului D..GD, de judecare în baza procedurii privind recunoaşterea învinuirii. Ia act că inculpatul D.G.D este de acord să presteze muncă neremunerată în folosul comunităţii în situaţia în care va fi găsit vinovat. Încuviinţează pentru inculpat proba cu înscrisuri în circumstanţiere şi acordă un nou termen de judecată în vederea depunerii acestor înscrisuri. Amână judecarea cauzei la data de 09.02.2021. Cu drept de apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 08 Decembrie 2020.
Incheiere de sedinta din 08.12.2020