I************ D* P****** J******* B**** - P****** O******* P********
ContestatorP******* G***
IntimatS***** I**
Intimat Parte civilăE***** I**
Intimat Parte civilăT******* D****
IntimatAdmite contestatia la executare, formulata de I.P.J Buzau-Poliţia oraş Pogoanele. În temeiul art.598 alin.1 lit.c C.p.p. rap. la art. 5491 alin. (5) lit. b C. proc. pen., art. 112 alin. 1 lit.b C. pen. dispune luarea măsurii confiscării speciale,conform dovezii seria B, nr. 03638/11.01.2013,respectiv un topor cu coadă din lemn, în lungime totală de 60 cm, ce prezintă în partea superioară 2 pene metalice prin care este fixat capul toporului în coadă, aparţinând intimaţilor PĂUN LUIS ALEXANDRU GEORGIAN şi PĂUN CLAUDIŢA. În baza art. 275 alin. (3) C. proc. pen., cheltuielile judiciare rămân în sarcina statului. Cu drept de contestaţie în termen de 3 zile de la comunicarea încheierii, ce se va depune la Judecatoria Pogoanele. Cercetata în camera de consiliu si pronuntata in sedinţă publică, azi 16.02.2022.
Incheiere finala dezinvestire 30/2022 din 16.02.2022În temeiul prevederilor art.391 alin.1 cod proc.penală, amână la data de 16.02.2022, deliberarea, pronunţarea şi redactarea hotărârii în cauza penală privind pe intimaţii PĂUN LUIS ALEXANDRU GEORGIAN şi PĂUN CLAUDIŢA, instanţa neavând timpul material necesar în acest sens. Cercetată în camera de consiliu şi pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 18.01.2022.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 18.01.2022Având în vedere: - Ordinul de serviciu nr. 6/30.09.2021 al preşedintelui Judecătoriei Pogoanele, prin care au fost desfiinţate completurile C2CIV, CCPR2, CDL2 şi SCPI2 începând cu data de 01.10.2021 şi prin care dosarele acestor completuri au fost repartizate ciclic completurilor C3 şi C4, - în şedinţa de judecată din data de 03.11.2021 sunt stabilite termene de judecată, la ore diferite, atât în cauzele repartizate ciclic completului C3, cât şi completului C4; -Judecătoria Pogoanele nu dispune decât de o singura sală de judecată, În temeiul art. 230 CPC, dispun preschimbarea termenului de judecată în dosarul cu numărul de mai sus şi stabilirea unui nou termen, la data de 18.01.2022, ora 09,00, termen la care părţile vor fi citate
se amână cauza pentru a fi introduşi în cauză intimaţii Păunescu Luis Alexandru Georgian prin reprezentant legal Păunescu Claudiţa. Dispune scoaterea celorlalte părţi din cauză.
Incheiere de sedinta din 22.09.2021