O**** P*** C******* L* C** A* S********* R***** T***
Intimat ContestatorF**** B*** S** P*** R****** L***** C* S***** A*** L* I*** R**** & P*********************** R*** & I****** S****
ApelantAdmite apelul declarat de creditoarea FIRST BANK SA ( fostă PIREUS BANK SA) împotriva sentinţei civile nr. 9336/04.11.2021 pronunţată de Judecătoria Braşov în dosarul civil 11966/197/2021 pe care o schimbă în parte. Respinge contestaţia la executare formulată debitorul OPREA PAUL CĂTĂLIN, în contradictoriu cu intimata FIRST BANK SA,şi Ana Sâmbotin ca neîntemeiată. Respinge cererea de restituire a taxei de timbru de 206,60 lei, achitată în cauză. Respinge cererea contestatorului de obligare a intimatei la plata sumei de 110,67 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Respinge cererea intimatei FIRST BANK SA ( fostă PIREUS BANK SA) de obligare a contestatorului la plata cheltuielilor de judecată. Păstrează restul dispoziţiilor sentinţei civile atacate. Obligă intimatul debitor să achite apelantei suma de 103 lei cheltuieli de judecată în apel. Definitivă. Pronunţată azi, 22.03.2022, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de grefa instanţei.
Hotarare 342/2022 din 22.03.2022Având nevoie de timp pentru deliberare, va amâna pronunţarea la data de 22.03.2022, urmând ca aceasta să se realizeze prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 08.03.2022