S*** A******* D** S**** S**
ReclamantD******* G******* R******** A F********* P****** P*******
PârâtA************ J******** A F********* P****** - I*******
PârâtAdmite cererea de amânare formulată de expert. Amână cauza pentru efectuarea raportului de expertiză dispus în cauză.
Incheiere de sedinta din 09.11.2022Admite cererea de amânare formulată de expert. Amână cauza pentru efectuarea raportului de expertiză dispus în cauză.
Incheiere de sedinta din 14.09.2022Amână cauza pentru efectuarea raportului de expertiză dispus în cauză.
Incheiere de sedinta din 08.06.2022Amână judecarea cauzei la data de 08.06.2022 ora 09,30, pentru efectuarea raportului de expertiză dispus în cauză, părţile având termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţă publică la data de 27.04.2022.
Incheiere de sedinta din 27.04.2022Ia act că reclamanta a făcut dovada că a achitat onorariul de expert şi va comunica acest aspect expertului. Ia act că expertul a depus o cerere prin care solicită amânarea cauzei având în vedere volumul mare de activitate. Admite cererea formulată de expert prin care solicită amânarea cauzei în vederea depunerii raportului de expertiză. Revine cu adresă la expert pentru a efectua expertiza având ca obiective: - dacă obligaţiile fiscale suplimentare stabilite la suma de 171.458 lei prin Raportul de inspecţie fiscală nr.F-IL-218/27.11.2020 şi respectiv Decizia de impunere contestată cu nr. F-IL 239/27.11.2020, ambele emise de AJFP Ialomiţa si menţinute prin Decizia nr. 365 din 22.12.2020 emisă de DGRFP Ploieşti, pe fiecare capitol în parte, sunt sau nu corecte funcţie de actele contabile, dispoziţiile legale şi susţinerile formulate prin cererea de chemare în judecată. - dacă există neconcordanţe, erori de calcul sau aprecieri nejustificate legal, să se determine cuantumul acelor eventuale obligaţii fiscale suplimentare. Amână judecarea cauzei la data de 27.04.2022 ora 09,30, pentru efectuarea raportului de expertiză dispus în cauză, părţile având termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţă publică la data de 02.03.2022.
Incheiere de sedinta din 02.03.2022Admite proba cu înscrisuri şi expertiză fiscală pentru reclamantă şi amână judecarea cauzei la data de 02.03.2022 ora 09,30 pentru administrarea acesteia, părţile având termen în cunoştinţă conform art. 157 alin. 1 lit. i Cod procedură civilă. Numeşte expert în cauză pe doamna David Lucia şi se va emite adresă către aceasta în sensul că a fost numită expert în cauză pentru efectuarea raportului de expertiză contabilă fiscală. Se emite adresă către Biroul de Expertize Judiciare Tehnice şi Contabile din cadrul Tribunalul Ialomiţa în sensul că în cauză a fost numit expert doamna David Lucia. Stabileşte onorariul estimativ pentru expert în cuantum de 1.500 lei în sarcina reclamantei şi pune în vedere acesteia să depună dovada achitării în termen de 10 zile. Pronunţată în şedinţă publică la data de 02.02.2022.
Incheiere de sedinta din 02.02.2022