S******* J******* D* U****** "********** B************ R*********** L****
ReclamantF****** M******
PârâtAdmite cererea de chemare în judecată având ca obiect ,,constatare nulitate absolută contract individual de muncă”, formulată de reclamantul-pârât Spitalul Judeţean de Urgenţă ,,Mavromatti” Botoşani, în contradictoriu cu pârâta-reclamantă F****** M******. Constată nulitatea absolută a Contractului individual de muncă nr. 1022 din 08.04.2020 încheiat între Spitalul Judeţean de Urgenţă ,,Mavromatti” Botoşani, în calitate de angajator şi F****** M******, în calitate de angajată. Respinge excepţia tardivităţii majorării câtimii pretenţiilor prin precizarea la cererea reconvenţională de la fila 37 din dosar, precum şi excepţia lipsei de obiect a cererii reconvenţionale invocată de pârâtul-reclamant. Respinge, ca nefondată, cererea reconvenţională formulată de pârâta-reclamantă F****** M******. Cu apel în termen de 10 zile de la comunicare, cererea şi motivele de apel urmând a se depune la Tribunalul Botoşani – Sec?ia I Civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 19.01.2022.
Hotarare 70/2022 din 19.01.2022Amână pronunţrea la data de 19.01.2022. Pronunţată la data de 05.01.2022 prin punerea solu?iei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 05.01.2022Pentru a aduce la cunoştinţa unităţii angajatoare solicitările pârâtei.
Incheiere de sedinta din 17.11.2021Având în vedere art.7 din Hotărârea Colegiului de conducere al Tribunalului Botoşani şi Nota Internă nr.5/08.10.2021, amână cauza şi acordă termen la completul CM4-N.
Incheiere de sedinta din 14.10.2021Pentru a se depune la dosar precizări şi pentru a cunoştinţă de întâmpinarea la cererea reconvenţională, amână cauza.
Incheiere de sedinta din 16.09.2021