D******** G*****
ContestatorC*** J******** D* P***** M********
IntimatRespinge contestaţia formulată de contestatorul D.G., în contradictoriu cu intimata C*** J******** D* P***** M********, împotriva deciziei nr. 214523 din 15.06.2021 privind respingerea cererii de recalculare a pensiei, ca nefondată. Respinge cererea adiţională formulată de contestatorul D.G. de obligare a intimatei C*** J******** D* P***** M******** la acordarea sporului de grupă după 22 de ani,10 luni şi 13 zile de grupa I de muncă şi a punctajului pentru stagiul suplimentar realizat peste stagiul complet de cotizare de 20 de ani, respectiv pentru 8 ani şi 1 lună, şi la plata retroactivă a diferenţelor de pe ultimi 3 ani. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Tribunalul Maramureş. Pronunţată la data de 15 noiembrie 2021 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Hotarare 1214/2021 din 15.11.2021În vederea deliberării, văzând şi prevederile art.396 alin.1 şi 2 Cod procedură civilă, amână pronunţarea hotărârii la data de 15.11.2021, şi stabileşte că aceasta se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 01.11.2021pentru a se comunica intimatei cererea modificatoare cu menţiunea că are obligaţia de a depune întâmpinare cu cel puţin 10 zile înaintea termenul de judecată acordat, sub sancţiunea decăderii.
Incheiere de sedinta din 04.10.2021