S**** "** P******** B** -**** R************** M*****
ReclamantC******* M*****
ReclamantU***** C***** V*********
PârâtC******** L**** A* C****** V*********
PârâtP******* C****** V*********
PârâtAdmite cererea formulată de Sindicatul ,,El Prometeu” Botoşani - pentru reclamantul C******* M*****, în contradictoriu cu pârâţii UAT Comuna Vlăsineşti, Consiliul Local al Comunei Vlăsineşti şi Primarul comunei Vlăsineşti - jud Botoşani, privind îndreptarea erorilor materiale strecurate în dispozitivul Sentinţei nr.73/19.01.2022, pronunţate în dosarul 167/40/2021 al Tribunalului Botoşani – Secţia I civilă. Dispune îndreptarea erorilor materiale strecurate în dispozitivul Sentinţei nr.73/19.01.2022, pronunţate în dosarul 167/40/2021 al Tribunalului Botoşani – Secţia I civilă, în sensul că se va menţiona domiciliul corect al reclamantului: „reclamantul C******* M***** domiciliat în oraş Săveni, str. Alexandru Ioan Cuza nr. 3, bl. 8, sc. A, ap.9, judeţul Boto?ani” în loc de „reclamantul C******* M***** domiciliat în comuna Dobîrceni, judeţul Botoşani” cum din eroare s-a trecut, precum şi numele corect al pârâtului „P******* C****** V********* - judeţul Botoşani” în loc de „Primarul Municipiului Vlăsineşti – judeţul Botoşani” cum din eroare s-a trecut. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare. Apelul se depune la Tribunalul Botoşani. Dată în Cameră de Consiliu şi pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei, astăzi, 23.03.2022.
Incheiere indreptare eroare materiala din 23.03.2022Admite acţiunea formulată de Sindicatul ,, El Prometeu” Botoşani - pentru reclamantul C******* M***** în contradictoriu cu pârâţii: UAT Comuna Vlăsineşti, Consiliul Local al Comunei Vlăsineşti şi Primarul Municipiului Vlăsineşti - jud Botoşani. Constată dreptul reclamantului la încadrarea în condiţii speciale de muncă în procent de 100 % a activităţii desfăşurată în calitate de şef SVSU începând cu data de 24.12.2008. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare. Apelul se depune la Tribunalul Botoşani. Pronunţată la data de 19.01.2022 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Hotarare 73/2022 din 19.01.2022Amână judecata cauzei la 19.01.2022, ora 9,00 pentru ca apărătorul reclamantului să depună copii lizibile ale înscrisurilor depuse la dosar.
Incheiere de sedinta din 08.12.2021Având în vedere art.7 din Hotărârea Colegiului de conducere al Tribunalului Botoşani nr.14/2021 şi Nota Internă nr.5/08.10.2021, amână cauza şi acordă termen la completul CM4-N.
Incheiere de sedinta din 28.10.2021In temeiul disp. art. 520 alin. (4) CPC, suspendă judecarea acţiunii formulată de Sindicatul ,, EL PROMETEU “ Botoşani în numele şi pentru reclamantul C******* M***** în contradictoriu cu pârâţii UAT Comuna Vlăsineşti, C******** L**** A* C****** V********* şi P******* C****** V********* –Judeţul Botoşani până la data publicării în Monitorul Oficial al României a Deciziei nr. 24 din data de 20.04.2021 pronunţată de ICCJ în dosarul nr 88/1/2021 . Cu drept de recurs cât timp durează suspendarea cursului judecării procesului . Recursul se depune la Tribunalul Botoşani. Pronunţată la data de 15.04.2021 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul arhivei.
Incheiere suspendare din 15.04.2021