M**** V*** S*****
PetentI************ D* P****** A* J******** A**** - B***** R***** P******
IntimatC*** I******** S* P*** F***** D* G******** A A***********
IntervenientE****** R****** A******** R********** S***
IntervenientR**** I**** C******
IntervenientAdmite plângerea contravenţională. Anulează procesul verbal seria PAGW nr. 0424740/28.10.2021. Obligă intimatul IPJ Argeş la plata către petent a cheltuielilor de judecată în cuantum de 620 lei. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Apelul se depune la Judecătoria Piteşti. Pronunţată astăzi, 12.07.2022, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Hotarare 5140/2022 din 12.07.2022Amână pronunţarea la data de 12.07.2022. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei. Pronunţată astăzi, 27.06.2022, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 27.06.2022Încuviinţează pentru părţi proba cu înscrisuri. Încuviinţează pentru petent proba cu mijloace materiale de probă constând în înregistrarea video şi proba testimonială cu martorul Boncescu Ana Maria. Având în vedere că la acest moment nu se cunoaşte conţinutul înregistrării video despre care face vorbire intervenientul apreciază că nu se poate pronunţa asupra admisibilităţii probei cu mijloace materiale de probă. Emite adresă către Primăria Piteşti - Poliţia Locală Piteşti pentru a comunica înregistrările surprinse de camerele de supraveghere amplasate în intersecţia bld. Republicii – str. Teiuleanu – Casa Cărţii – Finanţe pentru data de 28.10.2021 în intervalul orar 21:00-22:00. Se va ataşa adresei copia solicitării petentului depusă la acest termen de judecată. Pune în vedere intervenientului să depună la dosar înregistrarea video despre care face vorbire, în format care poate fi vizualizat de instanţă USB sau CD, în timp util pentru a avea posibilitatea petentul de a lua cunoştinţă de conţinutul acesteia. Pune în vedere petentului, prin apărător, să facă demersuri pentru a intra în posesia unei copii a înregistrării depuse de intervenient. Citează martorul Boncescu Ana Maria la adresa de domiciliu indicată la fila 6 din dosar. Prorogă discutarea probei cu interogatoriul intervenientului după administrarea categoriilor de probă deja încuviinţate. Amână judecarea cauzei, şi acordă termen la data de 27.06.2022, ora 11:30, completul C 1-8, sala 3, pentru când părţile au termen în cunoştinţă conform art. 229 alin.1 Cod de procedură civilă. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 18 Aprilie 2022.
Incheiere de sedinta din 18.04.2022Introducerea în cauză, în calitate de intervenient forţat, a celuilalt conducător auto, Roman Ionuţ Cătălin, precum şi a societăţilor de asigurare la care părţile implicate în evenimentul rutier aveau încheiate poliţie valabile de asigurare, respectiv Societatea de asigurare-reasigurare C*** I******** S* P*** F***** D* G******** A A*********** şi Euroins Romania Asigurare-Reasigurare S.A., care vor fi citate cu copia cererii de chemare în judecată, a întâmpinării şi a înscrisurilor aferente şi cu menţiunea că pot formula cereri până la termenul acordat. Amână judecarea cauzei, şi acordă termen la data de 18.04.2022, ora 10:00, completul C 1-8, sala 3, pentru când petentul şi intimatul au termen în cunoştinţă conform art. 229 alin.1 Cod de procedură civilă. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 07 Martie 2022.
Incheiere de sedinta din 07.03.2022