T***** V****** C* D*** A*** L* C*** A** C***** S****
ReclamantC*** J******** D* P***** B****** P*** R*** L****
PârâtA*** B****** P*** R*** L****
PârâtC*** N******** D* A******** D* S******* P*** R***** L****
Chemat în garanţieA******* B****** P*** R****** L****
Chemat în garanţieAdmite acţiunea formulată şi precizată de reclamantul Trufaş Victor în contradictoriu cu pârâta Casa Judeţeană de Pensii Braşov, prin reprezentat legal, şi, în consecinţă: Obligă pârâta să restituie reclamantului suma de 9.892 lei reprezentând contribuţia de asigurări sociale de stat reţinută pentru indemnizaţia de gratitudine plătită reclamantului în baza Legii nr. 341/2004, începând cu data de 01.09.2017 şi până la data de 16.06.2020. Obligă pârâta să plătească reclamantului suma de 1.000 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. În cazul formulării cererii de apel, aceasta se va depune la Tribunalul Braşov. Pronunţată azi, 20.05.2021, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei.
Hotarare 857/2021 din 20.05.2021Amână pronunţarea în cauză la data de 20.05.2021, urmând ca aceasta să se realizeze în condiţiile art. 396 alin.2 Cod proc.civ., prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 06.05.2021Amână pronunţarea pentru data de 06.05.2021, urmând ca aceasta să se realizeze în condiţiile art. 2396 alin.2 Cod proc.civ., prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 22.04.2021