S****** I**
ReclamantP******** J******** M********
PârâtS****** I**
ReclamantRespinge excepţia lipsei procedurii prealabile. Respinge acţiunea. Cu recurs în 15 zile de la comunicare. Cererea de recurs se va depune la Tribunalul Mehedinţi. Pronunţată azi, 07 martie 2022, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Hotarare 86/2022 din 07.03.2022Respinge cererea de sesizare a Curţii Constituţionale. Respinge cererea de sesizare a Curţii de Justiţie a Uniunii Europene. Respinge cererea de suspendare a judecăţii cauzei până la pronunţarea Curţii de Justiţie a Uniunii Europene în cauza C-40/21. Amână pronunţarea asupra fondului cauzei la data de 07 martie 2022. Cu recurs în 48 ore de la pronunţare conform art.29 alin.5 din Legea nr.47/1992. Pronunţată azi, 21 februarie 2022, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 21.02.2022Admite cererea de amânare formulată de apărătorul reclamantului şi pune în vedere reprezentantei pârâtului să depună un punct de vedere scris cu privire la cererea de efectuare a unei trimiteri preliminare în interpretare CJUE.
Incheiere de sedinta din 17.01.2022Acordă un nou termen de judecată pentru observarea cererii depuse de reclamant, prin care se invocă excepţia de neconstituţionalitate, în vederea exprimării unui punct de vedere, în scris, de către reclamant. Se citează reclamantul cu duplicatul documentaţiei care a stat la baza actului administrataiv contestat.
Incheiere de sedinta din 13.12.2021