C***** I*******
ReclamantS*** T******** E M******** T**** S***** R********** A********* G*******
PârâtS*** C************* S***** B*******
PârâtS*** C******* S***** B*******
PârâtPentru administrarea probei cu expertiză în construcţii, drumuri şi poduri încuviinţată de către instanţă, în acest sens fiind desemnat expert Cuzenco Florin Virgil.
Incheiere de sedinta din 09.11.2022Pentru ca reclamanta să depună la dosar situaţia lucrărilor şi a deconturilor efectuate, va dispune amânarea cauzei şi acordarea unui nou termen de judecată.
Incheiere de sedinta din 17.10.2022Având în vedere cererea de amânare pentru lipsă de apărare formulată de apărătorul ales al reclamantei şi pentru a da posibilitate părţilor să ia cunoştinţă de înscrisurile depuse la dosar, va dispune acordarea unui nou termen de judecată.
Incheiere de sedinta din 22.09.2022Pentru a da posibilitate studierii înscrisurilor depuse la dosar şi pentru comunicarea acestora către partea lipsă, instanţa va amâna judecata cauzei.
Incheiere de sedinta din 09.06.2022Având în vedere lipsa de procedură cu pârâta ConProiect Aky SRL, va dispune amânarea cauzei pentru când se va reveni la procedura de citare cu aceasta.
Incheiere de sedinta din 12.04.2022În vederea administrării probei cu expertiză în construcţii, dispune a se emite adresă către Biroul Local de Expertize de pe lângă Tribunalul Botoşani, pentru a comunica listă exper?ilor în construcţii, specializati în drumuri, căi ferate şi infrastructură, urmând a fi numit expert în cauză, la termenul următor, când se va primi răspunsul.
Incheiere de sedinta din 16.03.2022Având în vedere cererea de modificare a obiectului judecăţii, excepţia necompetenţei materiale funcţionale a Secţiei a II-a Civilă a Tribunalului, precum şi solicitarea de introducere în cauză a A.F.I.R, reţinând solicitarea reprezentantului Comunei Ibăneşti, Tribunalul urmează a amâna cauza.
Incheiere de sedinta din 18.01.2022