A****** D**** O*****
ReclamantC****** D* S*********** Ş* C******** T******* F********* A********** B******** O****** P****** P******* D* F******** A************** C******* B********
PârâtIa act că pârâtul Inspectoratul General al Poliţiei de Frontieră a renunţat la susţinerea excepţiilor inadmisibilităţii şi netimbrării contestaţiei, invocate prin întâmpinare. Admite excepţia rămânerii fără obiect a contestaţiei. Respinge contestaţia formulată de reclamant, ca rămasă fără obiect. Definitivă, potrivit dispoziţiilor art. 106 ind. 3 alin. 5 din OUG nr. 194/2002, modificată şi completată. Pronunţată, azi, 2 iulie 2021, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, în condiţiile dispoziţiilor art. 402 Cod procedură civilă.
Hotarare 1066/2021 din 02.07.2021Faţă de adresa emisă de Inspectoratul General al Poliţiei de Frontieră, depusă la dosar la acest termen de judecată, cu privire la o solicitare a reclamantului de încetare a măsurii interzicerii intrării în România, cerere care a fost soluţionată favorabil de către IGPF, încuviinţează cererea formulată de avocatul reclamantului pentru efectuarea de verificări cu privire la acest a aspect.
Incheiere de sedinta din 25.06.2021