B******** N******
ReclamantC*** A********
PârâtAdmite în parte cererea de chemare în judecată formulată de reclamantul BĂDULESCU NICOLAE,în contradictoriu cu pârâtul CSŐG ALEXANDRU. Obligă pârâtul la plata către reclamant a sumei de 3.300 lei şi a sumei de 135 euro - în echivalent lei la data plăţii, cu titlu de împrumut nerestituit, în baza contractului de împrumut încheiat între părţi la data de 6.07.2018. Obligă pârâtul la plata către reclamant a dobânzii legale penalizatoare, calculată în conformitate cu dispozi?iile art. 3 alin. (3) ?i art. 5 alin. (1) din O.G. nr. 13/2011, de la data scadenţei fiecărei tranşe astfel: - pentru suma de 1.000 lei, de la data de 1.01.2019 şi până la plata efectivă; - pentru suma de 1.000 lei, de la data de 3.01.2019 şi până la plata efectivă; - pentru suma de 1.000 lei, de la data de 5.01.2019 şi până la plata efectivă; - pentru suma de 300 lei şi 135 euro - în echivalent lei la data plăţii, de la data de 6.01.2019 şi până la plata efectivă. Obligă pârâtul la plata către reclamant a sumei de 895,51 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată. Respinge, în rest, cererea de chemare în judecată, ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare, cererea de apel urmând a fi depusă la Judecătoria Reghin. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 21 iunie 2022.
Hotarare 615/2022 din 21.06.2022Amână pronunţarea în cauză la data de 21 iunie 2022. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 06.06.2022încuviinţează proba cu înscrisurile şi capturile foto privind conversaţia purtată pe cale electronică de către părţi, depuse de reclamant la dosar la apreciindu-le ca fiind necesare, utile şi pertinente soluţionării cauzei; - administrarea probei cu interogatoriul pârâtului, sub sancţiunea prevăzută de art. 358 Cod procedură civilă; - citarea pârâtului cu menţiunea de a se prezenta personal la interogatoriu sub sancţiunea prevăzută de art. 358 Cod procedură civilă. Amână judecarea cauzei la 06 iunie 2022, ora 11:30. Pronunţată în şedinţa publică, astăzi, 23 mai 2022.
Incheiere de sedinta din 23.05.2022În temeiul art. 400 C. proc. civ., repune cauza pe rol, în vederea punerii în discuţie a suplimentării probelor cu proba testimonială în ceea ce priveşte remiterea sumelor de bani. Citarea părţilor pentru termenul următor de judecată, cu menţiunea de a-şi exprima poziţia procesuală cu privire la suplimentarea probelor cu proba testimonială în ceea ce priveşte remiterea sumelor de bani. Fixează termen de judecată la data de 23 mai 2022, ora 10:30, în şedinţă publică. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 26 aprilie 2022.
Incheiere de sedinta din 26.04.2022Amână pronunţarea în cauză la data de 26 aprilie 2022. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 11.04.2022