C******** C***** A*****
InculpatS******** D* P********* C***
PetentAdmite în parte sesizarea Serviciului de Probaţiune Cluj şi, în consecinţă: Dispune ca prestarea muncii neremunerate în folosul comunităţii pe parcursul termenului de supraveghere, pe o perioadă de 60 de zile (stabilită prin sentinţa penală numărul 478/2022 a Judecătoriei Gherla), de către numitul Cojocnean Cosmin-Adrian, , să se facă la Primăria comunei Bonţida, judeţul Cluj. Cheltuielile judiciare rămân în sarcina statului. Prezenta încheiere nu este supusă niciunei căi de atac. Dată în şedinţa din camera de consiliu, azi 20.09.2022.
Incheiere de sedinta din 20.09.2022Condamnă pe inculpatul C******** C***** A*****, la pedeapsa închisorii de 1 an pentru săvârşirea infracţiunii de „conducerea unui vehicul fără permis de conducere”, prev. de art. 335 alin. 1 din Codul penal cu aplic. art. 396 al. 10 CPP; În baza art. 91 C. pen. dispune suspendarea executării pedepsei sub supraveghere şi stabileşte un termen de supraveghere de 2 ani, conform dispoziţiilor art. 92 C. pen. În baza art. 93 alin. (1) C. pen. obligă inculpatul ca pe durata termenului de supraveghere să respecte următoarele măsuri de supraveghere: a) să se prezinte la Serviciul de Probaţiune la datele fixate de acesta; b) să primească vizitele consilierului de probaţiune desemnat cu supravegherea sa; c) să anunţe, în prealabil, schimbarea locuinţei şi orice deplasare care depăşeşte 5 zile; d) să comunice schimbarea locului de muncă; e) să comunice informaţii şi documente de natură a permite controlul mijloacelor sale de existenţă. În baza art. 93 alin. (2) C. pen. obligă inculpatul ca pe durata termenului de supraveghere sa execute urmatoarele obligatii: b) sa frecventeze unul sau mai multe programe de reintegrare sociala derulate de catre serviciul de probatiune sau organizate in colaborare cu institutii din comunitate În baza art. 93 alin. (3) C. pen. obligă inculpatul ca pe parcursul termenului de supraveghere, condamnatul va presta o munca neremunerata in folosul comunitatii, la dispoziţia Primăriei Cămăra?u sau Primăriei Gherla pe o perioada de 60 de zile, afara de cazul in care, din cauza starii de sanatate, nu poate presta aceasta munca. În baza art. 91 alin. (4) C. pen. atrage atenţia inculpatului asupra dispoziţiilor art. 96 C. pen. În baza art. 274 alin. (1) C. proc. pen. obligă pe inculpat la plata sumei de 600 lei cu titlu de cheltuieli judiciare avansate de stat. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică din 06.05.2022.
Hotarare 478/2022 din 06.05.2022amana pronuntarea pentru data de 06.05.2022
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 21.04.2022Amână pronunţarea în cauză la data de 21.04.2022. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 13.04.2022.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 13.04.2022amână pronun?area pentru data de 13.04.2022
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 14.03.2022amână pronun?area pentru data de 14.03.2022
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 31.01.2022