S* P******* B******* C******* S**
PetentC********* S* - C****** D* S***** T****** R****** Ş* I********** - C******
IntimatSuspendă judecata cauzei civile, în baza art. 413 alin. (1) pct. 2 C.proc.civ., până la rămânerea definitivă a soluţiei pronunţate în dosarul penal nr. 767/P/2021 înregistrat la Parchetul de pe lângă Judecătoria Moreni. Cu drept de recurs, în mod separat, la instanţa ierarhic superioară, care se poate exercita cât timp durează suspendarea cursului judecării procesului, cererea de recurs urmând a fi depusă la Judecătoria Moreni. Pronunţată astăzi, 15.09.2021, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere suspendare din 15.09.2021Amână cauza, pentru a se reveni cu adresă către Parchetul de pe lângă Judecătoria Moreni, cu menţiunile dispuse de către instanţă, şi acordă termen la data de 15.09.2021, complet C1-stagiar, pentru când se citează petenta, intimatul având termen în cunoştinţă.
Incheiere de sedinta din 18.08.2021Admite cererea de îndreptare eroare materială, formulată de instantă din oficiu. Îndreaptă eroarea materială strecurată în minuta si în dispozitivul încheierii din data de 07.07.2021, în cadrul dosarului nr. 448/315/2021 al Judecătoriei Moreni, în sensul că prorogarea discuţiei vizează excepţia netimbrării cererii de repunere în termen, excepţie invocată de către reprezentantul intimatei, iar nu cum în mod greşit s-a consemnat că prorogarea discuţiei vizează excepţia netimbrării cererii de repunere pe rol, excepţie invocată de instanţă din oficiu, restul menţiunilor rămânând neschimbate. Prezenta face parte integrantă din cuprinsul încheierii din data de 07.07.2021. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronuntată astăzi, 13.07.2021, prin punerea solutiei la dispozitia părtilor prin mijlocirea grefei instantei.
Incheiere indreptare eroare materiala din 13.07.2021Repune cauza pe rol. Stabileşte termen la data de 18.08.2021, ora 09.00, în şedinţă publică, urmând a fi citate părţile, intimata COMPANIA NAŢIONALĂ DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE – S.A. cu menţiunea de a formula poziţia procesuală cu privire la concluziile scrise depuse de către petentă. Prorogă discuţia privind excepţia netimbrării cererii de repunere pe rol invocată de către instanţă din oficiu. Pronuntată astăzi, 07.07.2021, prin punerea solutiei la dispozitia părtilor prin mijlocirea grefei instantei.
Incheiere de sedinta din 07.07.2021Amână cauza, pentru a fi citate părţile, cu menţiunile dispuse de către instanţă, şi acordă termen la data de 07.07.2021, ora 09.00.
Incheiere de sedinta din 09.06.2021