Dosar 517/119/2020* din 11.06.2021

contestaţie act administrativ fiscal rejudecare


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 517/119/2020*
Data dosar:
11.06.2021
Instanta:
Curtea de Apel Brașov
Departament:
Secţia Contencios administrativ şi fiscal
Obiect:
contestaţie act administrativ fiscal rejudecare
Categorie:
Contencios administrativ si fiscal
Stadiu proces:
Recurs

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 25.11.2021 la ora 9:00

    Complet: Recurs C4 nou
  • Menţine hotărârea atacata

    Respinge recursul declarat de recurenta-pârâtă Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov, în nume propriu ?i pentru recurenţii-pârâţi Serviciul Fiscal Municipal Târgu Secuiesc şi Direcţia Generală Regională a Finanţelor Publice Braşov, împotriva sentinţei civile nr. 426/06.05.2021, pronunţată de Tribunalul Covasna – Secţia civilă, pe care o menţine. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, potrivit art.396 alin.(2) din Codul de procedură civilă, azi data de 25 noiembrie 2021.

    Hotarare 763/2021 din 25.11.2021
  • Sedinta din data de 18.11.2021 la ora 10:20

    Complet: Recurs C4 nou
  • Amână pronunţarea

    Respinge ca neîntemeiată excepţia lipsei calităţii de reprezentant al recurentei, invocată de intimatul reclamant. Pentru a da posibilitate părţilor să depună concluzii scrise, amână pronunţarea pentru data de 25.11.2021. Pronunţarea se va face în condiţiile art.396 alin.2 Cod procedură civilă.

    Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 18.11.2021
  • Sedinta din data de 21.10.2021 la ora 9:00

    Complet: Recurs C4 nou
  • Amână cauza

    Faţă de invocarea prin întâmpinare a celor două excepţii, respectiv excepţia lipsei calităţii de reprezentant al recurentei persoana care semnează recursul promovat în locul Şef Administraţie şi excepţia lipsei dovezii de reprezentant al recurentei, având în vedere răspunsul formulat cu privire la cele două excepţii de către recurentele pârâte, instanţa apreciază ca fiind necesar a se efectua adresă către recurenta AJFP Covasna prin care să i se solicite să indice în concret numele şi prenumele persoanei care a semnat în locul Şefului Administraţiei cererea de recurs,şi să indice în concret calitatea acestei persoane, precum şi temeiul pentru care aceasta înlocuieşte şeful ADMINISTRAŢIEI în această privinţă. Se dispune comunicarea către intimatul reclamant a notelor scrise de la filele 14-15, precum şi a înscrisului nou de la fila 16 anexat acestor note scrise. Pentru aceste motive, acordă termen la data de 18.11.2021, ora 10,20

    Incheiere de sedinta din 21.10.2021

Flux dosar


Actualizare GRPD