U******* A************ T********** C*******
PetentG***** Ş***** - V*****
IntimatAdmite excepţia perimării cererii de chemare în judecată, invocată de instanţă din oficiu. Constată perimată cererea de chemare în judecată formulată de UAT COMUNA CRISTEŞTI în contradictoriu cu intimatul G***** Ş***** - V***** . Cu drept de recurs în termen de 5 zile de la pronunţare, cererea şi motivele de recurs urmând a se depune la Judecătoria Botoşani. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, data de 17.10.2022.
Hotarare 3986/2022 din 17.10.2022În temeiul art. 242 alin. (1) C.proc.civ., suspendă cauza având ca obiect înlocuire muncă în folosul comunităţii, formulată de petenta UAT Comuna Curteşti în contradictoriu cu intimatul Guluţă Ştefan Vasile pentru neîndeplinirea obligaţiilor stabilite pentru primul termen de judecată. Cu drept de recurs pe toată durata suspendării, care se va depune la Judecătoria Botoşani. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei azi, 21.10.2021.
Incheiere suspendare din 21.10.2021Amână pronunţarea la data de 21.10.2021 pentru când pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 14.10.2021.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 14.10.2021