P******* C****** S***** C** M*** R*** D* P***** M***** M****
PetentN********* C********* A*** M****
IntimatAdmite excepţia lipsei capacităţii procesuale de folosinţă a petentei, invocată de către instanţă, din oficiu. Respinge cererea de chemare în judecată formulată de către petenta PRIMĂRIA COMUNEI ŞTEFAN CEL MARE, reprezentată prin primar Moraru Mihai, în contradictoriu cu intimatul N********* C********* A*** M****, ca fiind formulată de o persoană fără capacitate procesuală de folosin?ă. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Vaslui. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 07.07.2021.
Hotarare 1610/2021 din 07.07.2021Amana pronuntarea la data de 07.07.2021, pronuntarea urmand a se face prin punerea solutiei la dispozitia partilor prin mijlocirea grefei instantei.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 24.06.2021Amana pronuntarea la data de 24.06.2021, pronuntarea urmand a se face prin punerea solutiei la dispozitia partilor prin mijlocirea grefei instantei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 11.06.2021Suspendă judecarea cauzei având ca obiect înlocuire amendă cu muncă în folosul comunităţii, formulată de petenta PRIMĂRIA COMUNEI ŞTEFAN CEL MARE în contradictoriu cu intimatul N********* C********* A*** M****, pentru lipsa părţilor. Cu drept de recurs pe toată durata suspendării. Cererea de recurs se va depune la Judecătoria Vaslui. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 16.04.2021.
Incheiere suspendare din 16.04.2021