I**** S****** C*******
ContestatorI************ L**
IntimatAdmite în parte contestaţia la executare formulată de către contestatoarea I. (FOSTĂ S.) S. C., CNP ...., cu domiciliul în ...., cu domiciliul ales la cab.av. S. S., ...., în contradictoriu cu intimata I. LTD, cu sediul în ...., cu domiciliul ales în ...... Constată ca fiind prescris dreptul creditoarei de a obţine în continuare executarea silită în cadrul dosarului execuţional nr. ... al BEJ G. M. F. a sumelor datorate de către debitoarea I. (fostă S.) S. C. în temeiul contractului de credit nr. .... Anulează executarea silită însăşi pornită de către BEJ G. M. F. în dosarul de executare nr. ..., ca urmare a intervenirii prescripţiei dreptului de a cere executarea silită. Dispune restituirea către contestatoare a taxei judiciare de timbru, respectiv a sumei în cuantum de 1.000 lei, achitată prin chitanţa seria ... ...din ..., în măsura rămânerii definitive a prezentei hotărâri. Obligă intimata la plata către contestatoare a sumei de 1500 lei, reprezentând cheltuieli de judecată cu titlu de onorariu avocaţial. Obligă contestatoarea la plata către BEJ G. M. F. a sumei de 69,02 lei reprezentând contravaloarea copierii actelor dosarului de executare silită nr. .... Anulează în parte cererea cu privire la petitul privind întoarcerea executării silite prin restabilirea situaţiei anterioară executării, pentru lipsa indicării obiectului acestei cereri. Respinge în rest cererea, ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 10 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Satu Mare, sub sancţiunea nulităţii. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 15.12.2021.
Hotarare 4010/2021 din 15.12.2021Amână pronun?area la data de 15.12.2021.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 03.12.2021Amana pronuntarea la data de 03.12.2021.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 19.11.2021Amana pronuntarea la data de 19.11.2021 in vederea depunerii de concluzii scrise.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 11.11.2021Respinge cererea de suspendare a executării silite formulată de petenta ..., în contradictoriu cu intimata ..., ca inadmisibilă. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare, care se depune la Judecătoria Satu Mare. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 14.10.2021. Acorda termen de judecata in contestatia la executare la data de 11.11.2021 pentru a se depune raspuns la adresa instantei.
Hotarare intermediara din 14.10.2021Incuviinteaza cererea de amanare.
Incheiere de sedinta din 30.09.2021Incuviinteaza cererea de amanare.
Incheiere de sedinta din 22.07.2021