M******* N* N******
InculpatS***** M**** P***
Parte vătămatăCondamnă pe inculpatul M N, , la pedeapsa de : -1200 lei amenda penala cu executare reprezentand un nr de 120 zile amenda care se inmulteste cu suma de 10 lei/ zi amenda pentru savarsirea infracţiunii de uciderea cu intentie ?i fără drept a animalelor, faptă prev. de arte 25 alin.1 lit. a din Legea nr. 205/2004. Atrage atenţia inculpatului asupra dispoziţiilor art. 63 al.1 c.penal. Atrage atenţia inculpatului, pe de o parte, asupra dispoziţiilor art.63 alin.(1) Cod penal, în sensul că, dacă, cu rea-credinţă, nu execută pedeapsa amenzii, în tot sau în parte, numărul zilelor-amendă neexecutate se înlocuieşte cu un număr corespunzător de zile cu închisoare, iar pe de altă parte, asupra dispoziţiilor art.559 Cod procedură penală, în sensul că trebuie, timp de cel mult 3 luni de la rămânerea definitivă a prezentei hotărâri, să depună recipisa de plată integrală a amenzii la Judecătoria Dej, ca instanţă de executare. Constata ca persoana vatamata S M-P— com. nu se constituie parte civila in cauza.În temeiul art.274 al 1 cod proc.penală, obligă inculpatul la plata cheltuielilor judiciare în folosul statului în sumă de 500 lei. Cu apel în 10 zile de la comunicare. Hotarărea se pune la dispozitia partilor,inculpat, procuror, persoana vatamata ,prin mijlocirea grefei instantei. Pronunţată în şedinţa publică din 27.09.2021.
Hotarare 390/2021 din 27.09.2021Amână deliberarea, redactarea şi pronunţarea hotărârii în cauză pentru data de 27 septembrie 2021, ora 12
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 20.09.2021citarea inculpatului de la adresa de domiciliu si mandat de aducere.
Incheiere de sedinta din 05.07.2021