M***** G*******
CreditorS* F******* S**
DebitorAdmite în parte acţiunea formulată de creditoarea M***** G******* în contradictoriu cu debitorul FLORAVAS SRL, având ca obiect Ordonanţă de plată. Ordonă debitoarei ca în termen de 30 de zile de la data comunicării ordonanţei de plată să plătească reclamantei creditoare suma de 71175 lei, reprezentând debit datorat şi respinge cererea de obligare la plata penalităţilor, astfel cum a fost completată acţiunea, ca inadmisibilă. Obligă debitorul la plata către reclamantă a sumei de 200 de lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Executorie. Cu drept de a formula cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicarea ordonanţei de plată ce se va depune la Judecătoria Focşani, sub sancţiunea nulităţii. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei, astăzi, 25.10.2021.
Hotarare 7359/2021 din 25.10.2021Amână pronunţarea la 25.10.2021. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instaţei, azi 11.10.2021.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 11.10.2021Amână judecarea cauzei la data de 11.10.2021, termen acordat pentru comunicarea completării la acţiune şi actul adiţional încheiat la contractul pentru care s-a formulat cererea depuse la termenul de astăzi.
Incheiere de sedinta din 28.06.2021