A************ N******** A**** R***** A************ B******* D* A** S**** T***
ContestatorM******** D***** R***
IntimatAdmite în parte cererea de întoarcere a executării silite formulată de către reclamanta ADMINISTRAŢIA NAŢIONALĂ „APELE ROMÂNE”-ADMINISTRAŢIA BAZINALĂ DE APĂ SOMEŞ-TISA, în contradictoriu cu pârâtul M******** D***** R***. Obligă pârâtul la plata către reclamantă a sumei de 7.043,62 lei (compusă din 6.176,02 lei – cuantumul sporului de fidelitate şi 867,6 lei – cheltuieli de executare silită), 491,23 lei – dobânzi şi penalităţi de întârziere plătite la ANAF, sume achitate în cadrul procedurii de executare silită demarată în dosarul execuţional nr. 138/2017 al BEJ Mihalcea Benone, sume ce vor fi actualizate cu rata inflaţiei. Obligă pârâtul la plata către reclamantă a dobânzii legale penalizatoare, calculată potrivit OG nr. 13/2011, de la data de 09.10.2018 pentru suma 7.043,62 lei şi de la data de 13.12.2018 pentru suma de 491,23 lei şi până la data plăţii efective şi integrale a debitului principal. Respinge, în rest, cererea de întoarcere a executării silite, ca neîntemeiată. Respinge cererea reclamantei privind obligarea pârâtului la plata cheltuielilor de judecată, ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 10 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Satu Mare. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, data de 02.03.2022.
Hotarare 635/2022 din 02.03.2022Având nevoie de timp pentru a delibera va dispune amânarea pronunţării pentru data de 02 martie 2022, C4CFF, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 15.02.2022pentru studiul notelor de şedinţă şi pentru a se comunica contestatoarei întâmpinarea formulată de intimat faţă de precizarea de acţiune
Incheiere de sedinta din 09.11.2021pentru ca pârâtul să formuleze întâmpinare la precizarea de acţiune şi pentru a se emite adresă către reclamantă
Incheiere de sedinta din 28.09.2021