P************** S***
CreditorD********* C********* F*****
DebitorM***** T********* S**
Terţ popritAdmite cererea de validare a popririi formulată de creditoarea P************** S***, în contradictoriu cu debitorul D********* C********* F***** şi terţul poprit MVL TRANSIMPEX SRL. Validează poprirea înfiinţată prin adresa din data de 20.09.2021, emisă de către SCPEJ MARIN ŞI ASOCIAŢII, prin executor judecătoresc Marin Daniel Vasile, în dosarul execuţional nr. 326/2021, asupra sumelor de bani pe care terţul poprit le datorează debitorului începând cu data de 30.09.2021, până la concurenţa sumei de 8868,52 lei. Obligă terţul poprit să plătească creditorului, în limita creanţei de 8868,52 lei, suma datorată debitorului. Poprirea se validează atât pentru sumele ajunse la scadenţă, cât şi pentru cele care vor fi scadente în viitor, validarea producându-şi efectele numai la data când sumele devin scadente. Obligă terţul poprit să achite creditoarei suma de 20 de lei cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxă judiciară de timbru. Respinge cererea creditoarei de amendare a ter?ului poprit, ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare, care se va depune la Judecătoria Deva. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 31.03.2022.
Hotarare 546/2022 din 31.03.2022Amână pronunţarea la data de 31.03.2022, urmând ca soluţia să fie pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 24.03.2022.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 24.03.2022Amână pronunţarea la data de 24.03.2022, urmând ca soluţia să fie pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 09.03.2022Pentru a se reface procedura de citare cu debitorul.
Incheiere de sedinta din 09.02.2022