D** S***
InculpatM******* G*********
Parte vătămatăCondamnă inculpatul la o pedeapsă de 15.000 lei amendă (300 zile-amendă) pentru săvârşirea infracţiunii de „Lovire su alte violenţe”. Atrage atenţia inculpatului asupra dispoziţiilor art.63 Cod penal care reglementează înlocuirea pedepsei amenzii cu pedeapsa închisorii, pentru neexecutarea cu rea credinţă a amenzii. Admite în parte acţiunea civilă. Obligă pe inculpat să plătească părţii civile suma de suma de 3.500 lei cu titlu de daune morale. Respinge în rest acţiunea civilă ca neîntemeiată. Obligă inculpatul la plata sumei de 3.500 lei cu titlu de cheltuieli judiciare avansate de stat. Dispune plata sumei de 868 lei din fondurile Ministerului Justiţiei către Baroul Timiş pentru onorariul avocatului din oficiu asigurat inculpatului.
Hotarare 55/2022 din 27.01.2022Declară închise dezbaterile şi informează părţile că deliberarea, redactarea şi pronunţarea hotărârii va avea loc la data de 27 ianuarie 2022. În baza art.405 alin.1 Cod procedură penală hotărârea se va pronunţa prin punerea acesteia la dispoziţia inculpatului, a persoanei vătămate şi a procurorului prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere de sedinta din 08.12.2021Amânat în vederea solicitării desemnării unui avocat din oficiu inculpatului.
Incheiere de sedinta din 20.10.2021În baza art.68 Cod procedură penală, raportat la art.64 alin.4 Cod procedură penală, admite cererea de abţinere formulată de judecătorul CM , preşedinte al completului C2 CP-F. În baza art.110 aliniat 2 teza finală din Hotărârea nr.1375/2015 a Consiliului Superior al Magistraturii, pentru aprobarea Regulamentului de ordine interioară al instanţelor judecătoreşti, investeşte acest complet cu soluţionarea cauzei. Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică, azi 15 aprilie 2021.
Incheiere de sedinta din 15.04.2021