Dosar 887/98/2018/a6 din 23.04.2021

alte cereri ridicare masura poprire instituită asupra contului unic de lichidare


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 887/98/2018/a6
Data dosar:
23.04.2021
Instanta:
Tribunalul Ialomița
Departament:
Secţia Civilă
Obiect:
alte cereri ridicare masura poprire instituită asupra contului unic de lichidare
Categorie:
Faliment
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 17.09.2021 la ora 10:00

    Complet: complet 9 sindic
  • Respinge cererea

    Respinge ca rămasă fără obiect cererea de ridicare a măsurii popririi formulată de INTERCOM MANAGEMENT SPRL, in calitate de administrator judiciar al debitoarei OMEGA INVEST SRL în contradictoriu cu Banca Transilvania, ANAF – Direcţia Generală Executări silite cazuri speciale – Direcţia Operativă de Executare Silită – Serviciul Executări Silite cazuri speciale regional Ploieşti şi ANAF – DGRFP Ploieşti – AJFP Ialomiţa . Cu apel în 7 de zile de la comunicare, cu menţiunea că apelul se depune la Tribunalul Ialomi?a. Pronunţată în şedinţă publică azi, 17.09.2021.

    Hotarare 995/2021 din 17.09.2021
  • Sedinta din data de 09.07.2021 la ora 10:00

    Complet: complet 9 sindic
  • Amână cauza

    Având în vedere că din notele scrise depuse la dosar de BANCA TRANSILVANIA S.A. rezultă că pe contul debitoarei sunt instituite măsuri de poprire prin adresa nr. 3128/16.05.2018, executorie prin adresa nr. 2871/17.06.2020, prin adresa nr. 703052/22.01.2020, dar şi adresa nr.72739/04.10.2019 a A.J.F.P. Ialomiţa, va dispune a se reveni cu adresă către aceasta – pentru a preciza dacă la acest moment mai există vreo poprire instituită asupra contului unic de insolvenţă al debitoarei, întrucât din relaţiile depuse la dosar rezultă că a fost anulată executarea silită prin poprirea înfiinţată prin adresele nr.727039/04.10.2019 şi 2871/17.06.2020 sau dacă există alte adrese de poprire în afară de cele menţionate, caz în care să le depună în copie la dosar. De asemenea, dispune a se emite adresă şi către administratorul judiciar – reclamant – să precizeze dacă asupra contului unic de insolvenţă al debitoarei mai există instituită vreo măsură de indisponibilizare prin poprire, iar în caz afirmativ să se menţioneze care este aceasta, urmând a fi înaintată la dosar şi, în cazul în care nu mai există, să se specifice clar dacă mai insistă sau nu în cererea formulată. Acordă termen pentru primirea relaţiilor solicitate de la reclamant şi de la Banca Transilvania S.A.

    Incheiere de sedinta din 09.07.2021
  • Sedinta din data de 11.06.2021 la ora 10:00

    Complet: complet 9 sindic
  • Amână cauza

    Acordă termen pentru ca părţile să-şi exprime exprima punctul de vedere cu privire la excepţia autorităţii de lucru judecat, invocată din oficiu. Totodată, dispune emiterea de adrese către DIRECŢIA GENERALĂ REGIONALĂ A FINANŢELOR PUBLICE PLOIEŞTI ADMINISTRAŢIA JUDEŢEANĂ A FINANŢELOR PUBLICE IALOMIŢA şi BANCA TRANSILVANIA S.A. pentru a comunica dacă au procedat la ridicarea popririi înfiinţat asupra contului unic de insolvenţă al debitoarei OMEGA INVEST S.R.L., în raport de dispoziţiile deciziei pronunţată de Tribunalul Ialomiţa, definitivă, şi care a fost motivată şi comunicată părţilor.

    Incheiere de sedinta din 11.06.2021
  • Sedinta din data de 14.05.2021 la ora 10:00

    Complet: complet 9 sindic
  • Amână cauza

    Acordă termen şi dispune emiterea de adrese către pârâţii DIRECŢIA GENERALĂ REGIONALĂ A FINANŢELOR PUBLICE PLOIEŞTI - ADMINISTRAŢIA JUDEŢEANĂ A FINANŢELOR PUBLICE IALOMIŢA şi DIRECŢIA GENERALĂ EXECUTĂRI SILITE CAZURI SPECIALE -DIRECŢIA OPERATIVĂ DE EXECUTARE SILITĂ - SERVICIUL EXECUTĂRI SILITE CAZURI SPEICALE REGIONAL PLOIEŞTI pentru a comunica motivul pentru care, deşi există o hotărâre definitivă şi executorie ( Încheierea din data de 9 iunie 2020, pronunţată în dosarul nr. 6143/312/2019 de Judecătoria Slobozia ) prin care s-a dispus ridicarea măsurii popririi înfiinţată asupra contului unic de insolvenţă al debitoarei OMEGA INVEST S.R.L., nu au procedat la punerea în executare a acestei hotărâri.

    Incheiere de sedinta din 14.05.2021

Flux dosar


Actualizare GRPD