A************ B******* D* A** A**** - V****
ReclamantI*** E***** C********* S**
PârâtS***** R**** - P*** R******* - P*** D******* S****** A****
Chemat în garanţieU** C***** A****
Chemat în garanţieS***** R**** - P*** M********* F********* P******
IntervenientPune în vedere reclamantei să depună cerere scrisă prin care să precizeze şi să identifice în concret suprafeţele de teren cu privire la care solicită acţiunea în constatare, să evalueze în mod distinct suprafeţele de teren, atât în ceea ce priveşte acţiunea în revendicare, cât şi acţiunea în constatare. Pune în vedere reclamantei ca pentru fiecare act de proprietate în parte să individualizeze suprafeţele de teren, cu privire la care solicită constatarea nulităţii parţiale, să evalueze aceste suprafeţe de teren, pe fiecare în parte, şi să precizeze temeiul juridic al cererii prin care solicită constatarea nulităţii titlurilor de proprietate ale pârâtei. În ceea ce priveşte cererea completatoare, pune în vedere reclamantei să precizeze cu cine înţelege să se judece pe fiecare capăt de cerere, să facă precizări în ceea ce priveşte cadrul procesual pasiv, respectiv dacă înţelege să cheme în judecată Statul Român prin Ministerul Finanţelor Publice în calitate de pârât sau intervenient, iar în cazul în care înţelege să îl cheme în judecată ca intervenient, să precizeze felul intervenţiei şi să depună cererea în exemplare suficiente pentru comunicare şi înscrisurile anexate. Pune în vedere reclamantei să depună dovezi privind valoarea impozabilă a terenurilor când face evaluarea. Prorogă discutarea admisibilităţii în principiu a cererii de chemare în garanţie şi a excepţiilor invocate prin întâmpinare. Pune în vedere reclamantei ca precizările să le facă în scris şi în termen util, respectiv cu cel puţin 10 zile înainte de termenul acordat în cauză. Amână judecarea cauzei la data de 07 februarie 2023, complet C8 FOND CIVIL. Pronunţată în şedinţa publică de la 13 Decembrie 2022.
Incheiere de sedinta din 13.12.2022În temeiul art. 107 alin.1 şi 3 din HCSM 1375/2015 înaintează cauza completului iniţial investit, respectiv C8 Fond Civil.Fără cale de atac.Pronunţată azi, 05.10.2022,prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere de sedinta din 05.10.2022Respinge excepţia netimbrarii capatului de cerere privind suma de 6.453.205,50 lei.Cu drept de apel odata cu fondul.Amana cauza la data de 05.10.2022.Pronuntata azi, 15.06.2022.
Incheiere de sedinta din 15.06.2022Se va comunica către Statul Român - prin Romsilva - prin Direcţia Silvică Argeş şi U** C***** A**** - prin primar, cererea de chemare în judecată, cererea modificatoare a cererii de chemare în judecată şi cererea de chemare în garanţie. Amână judecarea cauzei şi acordă termen de judecată la data de 15.06.2022, complet C7 Fond Civil, sala 3, ora 11:30, pentru când părţile au termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţă publică azi, 04.05.2022.
Incheiere de sedinta din 04.05.2022Respinge excepţia tardivităţii depunerii cererii modificatoare.Cu apel odată cu fondul.Amână cauza la data de 04.05.2022.Pronunţată azi, 16.03.2022.
Incheiere de sedinta din 16.03.2022