I************ L** - P*** R****** C*********** G****** F******** Ş* A******** S********* - C* S***** A*** P*** C*** A******
ReclamantN***** T*******
PârâtN***** T******* - p*** a****** l* u** i********
PârâtAdmite în parte cererea de valoare redusă formulată de reclamanta INVESTCAPITAL LTD.,în contradictoriu cu pârâta N.T. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 2,598.42 lei, reprezentând contravaloarea serviciilor de telecomunicaţii prestate şi neachitate. Admite excepţia prescripţiei dreptului material la acţiune invocată de pârâtă. Constată intervenită prescripţia dreptului material la acţiune cu privire la sumele cuprinse în facturile scadente până la data de 13.04.2018. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 600 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxă judiciară de timbru şi onorariu curator, reduse conform art. 453 alin. 2 C.pr.civ. Executorie de drept, conform art. 1031 alin (3) din Codul de procedură civilă. Cu drept de a formula apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Moreni. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei azi, 19.01.2022.
Hotarare 22/2022 din 19.01.2022Amână pronunţarea asupra cauzei la data de 19.01.2022, pronunţarea hotărârii urmând a se face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 12.01.2022
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 12.01.2022pentru comunicarea întâmpinării.
Incheiere de sedinta din 15.12.2021Amână cauza, sens în care se dispune citarea intimatei prin publicitate şi prin curator special Pahon Neculae cu cererea de chemare în judecată şi înscrisurile anexate acesteia, precum şi formularul de răspuns, punându-i-se în vedere să depună formularul de răspuns completat în termen de 30 de zile de la comunicarea prezentei încheieri, şi stabileşte termen de verificare a depunerii formulării de răspuns la data de 15.12.2021, C5 stagiar-CC, cu citare părţilor, intimatul prin curator special, la adresele cunoscute, precum şi prin publicitate.
Incheiere de sedinta din 03.11.2021conform art. 242 alin. (1) C.proc.civ.suspendă judecata cauzei având ca obiect cerere de valoare redusă.
Incheiere suspendare din 22.09.2021pentru lipsa procedurii de citare a pârâtului; lipsă taxă curator;
Incheiere de sedinta din 11.08.2021