Dosar 1063/115/2022 din 12.05.2022

drepturi băneşti


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 1063/115/2022
Data dosar:
12.05.2022
Instanta:
Tribunalul Caraș Severin
Departament:
Sectia I Civila
Obiect:
drepturi băneşti
Categorie:
Litigii de munca
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 16.12.2022 la ora 09:00

    Complet: C9 (0) - CIVIL
  • Admite in parte cererea

    Admite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive, invocată de pârâtul Ministerul Public - Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie, şi în consecinţă: Respinge acţiunea formulată de reclamanţii Troe (fostă Pîrvu) Marcela, Iordache Teodor, Aninoiu Maria şi Gruici Elena în contradictoriu cu acest pârât. Admite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive, invocată de pârâtul S***** R**** P*** M********* F********* P******, şi în consecinţă: Respinge acţiunea formulată de reclamanţii Troe (fostă Pîrvu) Marcela, Iordache Teodor, Aninoiu Maria şi Gruici Elena în contradictoriu cu acest pârât. Admite în parte acţiunea formulată de reclamanta Troe (fostă Pîrvu) Marcela, în contradictoriu cu pârâţii Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Timişoara, Parchetul de pe lângă Tribunalul Caraş-Severin şi C******** N******* P***** C********* D************, şi în consecinţă: Obligă pe pârâţii Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Timişoara şi Parchetul de pe lângă Tribunalul Caraş-Severin să calculeze şi să plătească reclamantei despăgubiri, reprezentând diferenţele salariale ce rezultă dintre veniturile calculate prin raportare la o valoare de referinţă sectorială de 605,225 lei şi cele efectiv încasate, începând cu data de 1.01.2018 şi până la data de 10.01.2022, actualizate în raport de indicele de inflaţie la data plăţii efective, precum şi daune moratorii sub forma dobânzii legale penalizatoare aferente despăgubirilor menţionate mai sus, începând cu data scadenţei şi până la data plăţii efective. Respinge celelalte pretenţii ale reclamantei. Respinge acţiunea formulată de reclamanţii Iordache Teodor, Aninoiu Maria şi Gruici Elena, în contradictoriu cu pârâţii Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Timişoara, Parchetul de pe lângă Tribunalul Caraş-Severin şi C******** N******* P***** C********* D************. Fără cheltuieli de judecată. Executorie de drept. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare, ce se va depune la Tribunalul Caraş-Severin.

    Hotarare 2301/2022 din 16.12.2022
  • Sedinta din data de 09.12.2022 la ora 13:00

    Complet: C9 (0) - CIVIL
  • Amână pronunţarea

    Amână pronunţarea în cauză la data de 16.12.2022. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 09.12.2022.

    Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 09.12.2022
  • Sedinta din data de 07.10.2022 la ora 13:00

    Complet: C9 (0) - CIVIL
  • 242 NCPC/155-1 CPC

    În baza art.242 din Noul Cod de Procedură Civilă suspendă judecarea acţiunii formulată de reclamanţii Troe Marcela şi Iordache Teodor, în contradictoriu cu pârâţii Ministerul Public, Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie,Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Timişoara, Parchetul de pe lângă Tribunalul Caraş-Severin şi C******** N******* P***** C********* D************, având ca obiect drepturi băneşti. Cu drept de recurs pe timpul cât durează suspendarea cursului judecării cauzei.

    Incheiere suspendare din 07.10.2022
  • Sedinta din data de 10.08.2022 la ora 13:00

    Complet: C9 (0) - CIVIL
  • Amână cauza

    Amână judecarea cauzei la data de 07.10.2022, interval orar 13:00-14:00.

    Incheiere de sedinta din 10.08.2022

Flux dosar


Actualizare GRPD