B***** C******* I****
ReclamantM********* F*********
PârâtM********* J********
PârâtI********* N******* A* M************
PârâtC******** S******* A* M************
PârâtAdmite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a pârâţilor M********* J********, M********* F*********, C******** S******* A* M************, Curtea de Apel Craiova, Curtea de Apel Ploieşti şi respinge cererea în contradictoriu cu aceşti pârâţi ca fiind îndreptată împotriva unor persoane fără calitate procesuală pasivă. Respinge excepţia inadmisibilităţii ca neîntemeiată. Admite excepţia prescripţiei dreptului material la acţiune invocată de pârâtul Institutul Naţional de Magistratură pentru perioada anterioară datei de 16.04.2018 şi respinge acţiunea ca prescrisă pentru această perioadă. Admite în parte cererile conexe. Obligă pârâtul Institutul Naţional de Magistratură să plătească reclamantului diferenţa dintre bursele de auditor de justiţie încasate şi cele cuvenite pentru perioada 16.04.2018-31.12.2019 recalculate prin raportare la o valoare de referinţă sectorială de 484,18 lei la care se adaugă majorarea de 25% prevăzută de art. III din OUG 20/2016, cu aplicarea art. 38 alin. 6 din Legea nr 153/2017, actualizată cu indicele de inflaţie la data plăţii efective. Obligă pârâtul Institutul Naţional de Magistratură să plătească reclamantului dobânda legală penalizatoare aferentă acestor diferenţe calculată de la data exigibilităţii fiecărei obligaţii lunare de plată şi până la data plăţii efective. Admite cererea în contradictoriu cu pârâtul Tribunalul Gorj. Obligă pârâtul Tribunalul Gorj să plătească reclamantului diferenţa dintre drepturile salariale încasate şi cele cuvenite pentru perioada 01.01.2020-25.04.2021 recalculate prin raportare la o valoare de referinţă sectorială de 484,18 lei la care se adaugă majorarea de 25% prevăzută de art. III din OUG 20/2016, cu aplicarea art. 38 alin. 6 din Legea nr 153/2017 actualizată cu indicele de inflaţie la data plăţii efective. Obligă pârâtul Tribunalul Gorj să plătească reclamantului dobânda legală penalizatoare aferentă acestor diferenţe calculată de la data exigibilităţii fiecărei obligaţii lunare de plată şi până la data plăţii efective. Admite în parte cererea în contradictoriu cu pârâtul Tribunalul Prahova. Obligă pârâtul Tribunalul Prahova să plătească reclamantului diferenţa dintre drepturile salariale încasate şi cele cuvenite, începând cu data de 26.04.2021 recalculate prin raportare la o valoare de referinţă sectorială de 484,18 lei la care se adaugă majorarea de 25% prevăzută de art. III din OUG 20/2016, cu aplicarea art. 38 alin. 6 din Legea nr 153/2017 , actualizată cu indicele de inflaţie la data plăţii efective. Obligă pârâtul Tribunalul Prahova să plătească reclamantului dobânda legală penalizatoare aferentă acestor diferenţe calculată de la data exigibilităţii fiecărei obligaţii lunare de plată şi până la data plăţii efective. Cu apel în 10 zile de la comunicare ce se depune la sediul Tribunalului Bucureşti Secţia a VIII a. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 19.12.2022.
Hotarare 7868/2022 din 19.12.2022Amână pronunţarea la data de 19.12.2022. Pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 16.12.2022.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 16.12.2022Amână pronunţarea la data de 16.12.2022. Pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 08.12.2022.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 08.12.2022lipsa procedură
Incheiere de sedinta din 06.10.2022