N***** M*****
PetentC******* N******** D* A*********** A I************** R****** S* - C******
IntimatAdmite în parte plângerea contraven?ională formulată de petentul ***în contradictoriu cu intimata *** . Dispune înlocuirea sancţiunii amenzii în cuantum de 130 lei, aplicată prin Procesul-verbal seria ***nr. ***, întocmit de intimat, cu sancţiunea ,,avertismentului’’. Atrage atenţia petentului asupra pericolului social al faptei contravenţionale săvârşite şi îi recomandă ca pe viitor să respecte dispoziţiile legale. Menţine în rest Procesul-verbal seria ***nr. ***. Respinge cererea de restituire a amenzii contravenţionale ce a fost achitată, ca inadmisibilă. Cu drept de a formula apel în termen de 30 zile de la comunicare, cererea urmând a se depune la Judecătoria Constanţa. Pronunţată astăzi, 04.11.2022, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei.
Hotarare 13006/2022 din 04.11.2022Amână pronunţarea la data de 04.11.2022, pronunţarea hotărârii urmând a se face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei potrivit disp. art. 396 alin. (2) C.proc.civ. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi 26.10.2022.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 26.10.2022Amână pronunţarea la data de 26.10.2022. Pronunţarea hotărârii se va face potrivit art. 396 alin. (2) din Codul de procedură civilă, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 11.10.2022.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 11.10.2022