Dosar 160/98/2022 din 03.02.2022

deschiderea procedurii la cererea creditorului


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 160/98/2022
Data dosar:
03.02.2022
Instanta:
Tribunalul Ialomița
Departament:
Secţia Civilă
Obiect:
deschiderea procedurii la cererea creditorului
Categorie:
Faliment
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 04.11.2022 la ora 11:00

    Complet: complet 4 sindic
  • Legea 85/2006 privind insolventa

    Admite cererea formulată de administratorul judiciar CABINET INDIVIDUAL DE INSOLVENŢĂ DIACONU BOGDAN FLORIN (date). În baza art. 174 din Legea nr. 85/2014, dispune închiderea procedurii insolvenţei privind pe debitoarea GHEI COM S.R.L., (date). Dispune radierea debitoarei GHEI COM S.R.L., (date), din evidenţele Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Ialomiţa. În temeiul art. 180 din Legea nr. 85/2014, descarcă pe administratorul judiciar de orice îndatoriri sau responsabilităţi cu privire la procedură, debitor şi averea lui, creditori, titulari de drepturi de preferinţă, acţionari sau asociaţi. În baza art. 179 din Legea nr. 85/2014, dispune ca sentinţa de închidere a procedurii insolvenţei debitoarei să fie notificată Direcţiei Generale Regionale a Finan?elor Publice Ploieşti – Administraţia Judeţeană a Finan?elor Publice Ialomiţa şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Ialomiţa, pentru efectuarea menţiunii de radiere. Dispune ca sentinţa de închidere a procedurii insolvenţei debitoarei să fie notificată creditorului prin publicarea în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă. Dispune plata către administratorul judiciar CABINET INDIVIDUAL DE INSOLVENŢĂ DIACONU BOGDAN FLORIN a sumei de 164,08 lei reprezentând cheltuieli avansate de către administratorul judiciar, precum şi a sumei de 3000 de lei exclusiv TVA, reprezentând onorariu administrator judiciar, din fondul de lichidare constituit la U.N.P.I.R. Filiala Ialomiţa. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii, realizată prin publicarea în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, cererea de apel urmând a fi depusă la Tribunalul Ialomiţa. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 04.11.2022.

    Hotarare 1198/2022 din 04.11.2022
  • Sedinta din data de 09.09.2022 la ora 11:00

    Complet: complet 4 sindic
  • Amână cauza

    Acordă termen pentru clarificarea aspectelor patrimoniale ale debitorului, având în vedere confuzia existentă între bunurile administratorului statutar şi bunurile societăţii.

    Incheiere de sedinta din 09.09.2022
  • Sedinta din data de 03.06.2022 la ora 11:00

    Complet: complet 4 sindic
  • Amână cauza

    Ia act de tabelul preliminar al creanţelor nr. 464/11.05.2022 şi de tabelul definitiv nr. 497/27.05.2022. De asemenea, ia act de procesul verbal al Adunării Creditorilor nr. 495/27.05.2022, potrivit căruia a fost confirmat ca administrator judiciar C.I.I. DIACONU BOGDAN FLORIN cu onorariul stabilit de către judecătorul sindic, în valoare de 3.000 lei. Ia act de raportul de activitate nr. 503/30.05.2022 şi acordă termen pentru continuarea procedurii insolvenţei, inclusiv pentru clarificarea aspectelor privind patrimoniul debitorului.

    Incheiere de sedinta din 03.06.2022
  • Sedinta din data de 08.04.2022 la ora 11:00

    Complet: complet 4 sindic
  • Deschidere procedură generală

    Admite cererea formulată de creditoarea DIRECŢIA GENERALĂ REGIONALĂ A FINANŢELOR PUBLICE PLOIEŞTI – ADMINISTRAŢIA JUDEŢEANĂ A FINANŢELOR PUBLICE IALOMIŢA, împotriva debitoarei GHEI COM S.R.L., (date). În temeiul art. 72 alin. 6 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, dispune deschiderea procedurii generale a insolvenţei împotriva debitoarei GHEI COM S.R.L., (date). În baza art. 73 din lege, desemnează administrator judiciar provizoriu pe CABINET INDIVIDUAL DE INSOLVENŢĂ DIACONU BOGDAN FLORIN (date), care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 58 din lege, cu un onorariu provizoriu fix de 2000 lei. Pune în vedere administratorului judiciar îndeplinirea obligaţiei prevăzută la art. 53 alin. (1) din lege. În temeiul art. 74 din lege, pune în vedere debitoarei că are obligaţia ca în termen de 10 zile de la deschiderea procedurii să depună la dosar actele şi informaţiile prevăzute la art. 67 alin. (1). Potrivit art. 75 alin. (1) din lege, de la data deschiderii procedurii se suspendă de drept toate acţiunile judiciare, extrajudiciare sau măsurile de executare silită pentru realizarea creanţelor asupra averii debitoarei, cu excepţia celor prevăzute în alin. (2). În conformitate cu dispoziţiile art. 76, dispune comunicarea prezentei către instanţele judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul debitoarei declarat la registrul comerţului şi tuturor băncilor unde are deschise conturi. Face în cauză aplicarea art. 53, 77, 78, 79, 80 şi 82 din lege. În temeiul art. 99 din lege dispune ca administratorul judiciar să trimită notificarea deschiderii procedurii generale a insolvenţei creditorilor, debitorului şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Ialomiţa pentru efectuarea menţiunilor, conform Codului de procedură civilă şi să o publice pe cheltuiala averii debitoarei, într-un ziar de largă circulaţie şi în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă (BPI). În conformitate cu prevederile art. 100 alin. (1) din lege dispune ca notificarea să cuprindă următoarele: Fixează termenul limită pentru depunerea creanţelor la 09.05.2022. Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului preliminar al creanţelor la 20.05.2022. Fixează termenul pentru soluţionarea eventualelor contestaţii şi pentru afişarea tabelului definitiv al creanţelor la 03.06.2022. Prezenta se va publica în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Fixează termen de judecată la data de 03.06.2022. Executorie. Cu drept de apel în 7 zile de la comunicarea hotărârii realizată prin publicarea în BPI, apel care se depune la Tribunalul Ialomiţa. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 08.04.2022.

    Hotarare intermediara 389/2022 din 08.04.2022

Flux dosar


Actualizare GRPD