P******** D* P* L**** J********** H****
PetentP****** T******
Parte vătămatăŢ***** E****
IntimatU** C*** T****** P*** P*****
Parte vătămatăAdmite sesizarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Haţeg. În baza art. 318 al. 14 şi 15 C. proc. pen. constată legalitatea şi temeinicia Ordonanţei din data de 19.09.2022, a Parchetului de pe lângă Judecătoria Haţeg, şi confirmă soluţia de renunţare la urmărire penală în dosarul nr. 825/P/2021, faţă de suspectul Ţ***** E****, cercetat sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de profanare de cadavre sau morminte, faptă prev. şi ped. de art. 383 alin. 2 din Cod penal şi distrugere faptă prev. şi ped. de art. 253 alin. 1 din Codul penal. Obligarea suspectului Ţ***** E**** să presteze muncă neremunerată în folosul comunită?ii pe o perioadă de 30 de zile la Primăria Haţeg, jud. Hunedoara, urmând ca în termen de cel mult ?ase luni de la comunicarea soluţiei inculpatul să-şi îndeplinească obligaţia si să depună în acest sens dovadă la dosarul cauzei, la P******** D* P* L**** J********** H****. În baza art. 275 alin. (3) C. proc. pen., cheltuielile judiciare avansate de stat, rămân în sarcina acestuia. Definitivă. Pronunţată în şedinţa din camera de consiliu, azi, 29.11.2022.
Incheiere finala dezinvestire 179/2022 din 29.11.2022Stabileşte termen de pronunţare în cauză la data 29 noiembrie 2022.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 15.11.2022Conceptarea în cauză a U** C*** T****** P*** P*****. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 15 Noiembrie 2022, ora 12:30, pentru când vor fi citaţi UAT COM. TOTEŞTI şi Ţ***** E****. Pronunţată în şedinţa publică de la 25 Octombrie 2022.
Incheiere de sedinta din 25.10.2022