N****** A****** M******
Intimat ReclamantS* E****** R****** A******** R********** S*
Apelant PârâtD****** D*** N******
Intimat IntervenientRespinge probele ca nefiind utile soluţionării apelului. Admite apelul. Schimbă în parte sentinţa apelată în sensul că obligă pârâta la plata către reclamantă a dobânzii legale penalizatoare calculată asupra debitului principal, de la data rămânerii definitive a sentinţei şi până la data plăţii efective a debitului. Obligă apelanta la plata către intimată a sumei de 800 lei cu titlu de cheltuieli de judecată în apel. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 21.10.2022
Hotarare 728/2022 din 21.10.2022În temeiul art.396 alin.1 C.proc.civ. amână pronunţarea la data de 21.10.2022. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, astăzi, 10.10.2022.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 10.10.2022În temeiul art.396 alin.1 C.proc.civ. amână pronunţarea 15 zile calculate potrivit art. 181 alin 1 pct 2 la data de 10.10.2022. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, astăzi, 23.09.2022.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 23.09.2022TERMEN AD/TIV