H******* A***
ReclamantO**** B****** P*** R*********** L****
PârâtAdmite cererea de chemare în judecată formulată de către reclamantul H******* A*** în contradictoriu cu pârâta Opera Braşov, prin reprezentant legal, şi în consecinţă: Obligă pârâta să îi stabilească şi să îi acorde reclamantului drepturile salariale începând cu data de 01.07.2021 prin raportare la celelalte persoane cu aceeaşi funcţie/grad profesional ce îşi desfăşoară activitatea în instituţiile subordonate Primăriei Municipiului Braşov. Obligă pârâta să îi plătească reclamantului diferenţele dintre drepturile salariale astfel stabilite şi cele deja acordate, începând cu data de 01.07.2021, actualizate cu rata inflaţiei şi dobânda legală penalizatoare, începând cu data scadenţei fiecărei sume lunare şi până la data efectuării plăţii. Obligă pârâta să achite diferenţele de contribuţii către bugetul de asigurări sociale corespunzătoare diferenţelor de drepturi salariale stabilite. Cu drept de apel în termen de 10 de zile de la comunicare. În cazul formulării cererii de apel aceasta se va depune la Tribunalul Braşov. Pronunţată azi, 05.12.2022, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei în conformitate cu prevederile art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă.
Hotarare 1325/2022 din 05.12.2022Amână pronunţarea în cauză la data de 05.12.2022, urmând ca pronunţarea să se realizeze prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 22.11.2022.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 22.11.2022Amână pronunţarea în cauză la data de 22.11.2022, urmând ca soluţia să fie pusă la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 08.11.2022.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 08.11.2022