D********* G*******
ContestatorÎn baza art. 431 alin. 1 Cod de procedură penală respinge ca inadmisibilă contestaţia în anulare formulată de contestatorul D********* G*******, aflat în prezent în Penitenciarul Deva, cu domiciliul procesual ales pentru comunicarea actelor de procedură la Cabinet de Avocat Bunduc Dumitru, cu sediul în Bucureşti, strada Giuseppe Garibaldi nr. 1, bloc 1, scara C, apt. 26, sector 2, împotriva deciziei penale nr. 1100/A din data de 29 noiembrie 2017, pronunţată de Curtea de Apel Piteşti în dosarul nr. 826/90/2014. Respinge cererea de suspendare a executării hotărârii de condamnare. În baza art. 275 alin.2 Cod procedură penală, obligă pe contestator la plata sumei de 200 lei cheltuieli judiciare către stat. Definitivă. Pronunţată astăzi, 25 noiembrie 2022, la Curtea de Apel Piteşti - Secţia Penală şi pentru cauze cu minori şi familie, prin punerea soluţiei la dispoziţia contestatorului şi procurorului prin mijlocirea grefei instanţei, în condiţiile art. 405 alin. 1 Cod de procedură penală.
Hotarare 986/2022 din 25.11.2022Amână pronunţarea asupra admisibilităţii în principiu a contestaţiei în anulare la data de 25 noiembrie 2022.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 23.11.2022Amână judecarea cauzei la data de 23 noiembrie 2022, pentru când se citează contestatorul la locul de detenţie Cu privire la ora estimată de strigare a dosarului, părţile urmează să consulte lista de şedinţă ce va fi afişată pe portalul curţii, cu 5 zile înaintea termenului de judecată. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 28 septembrie 2022, la Curtea de Apel Piteşti - Secţia penală şi pentru cauze cu minori şi de familie.
Incheiere de sedinta din 28.09.2022