S***** D****** P*** S********* N******* F****** P****** - S*******
ReclamantD******* G******* R******** A F********* P****** B********
PârâtAdmite cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta Sivriu Daniela în contradictoriu cu pârâta D******* G******* R******** A F********* P****** B********. Obligă pe pârâta D******* G******* R******** A F********* P****** B******** să calculeze şi să plătească reclamantei Sivriu Daniela, diferenţa dintre salariul de bază brut lunar la nivelul maxim corespunzător celui pentru funcţii similare din cadrul aceleiaşi familii ocupaţionale şi categorii profesionale, stabilit pentru aceeaşi funcţie/treaptă şi gradaţie, prin luarea în considerare a drepturilor salariale acordate altor funcţionari publici din cadrul aceleiaşi familii ocupaţionale la nivel naţional şi salariul de bază efectiv achitat acesteia, începând cu data de 20.07.2019, până la data formulării prezentei acţiuni şi în continuare, sume ce vor fi actualizate cu indicele de inflaţie şi la care se va adăuga dobânda legală penalizatoare, de la data scadenţei fiecărei sume şi până la data plăţii efective. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare, ce se va depune la Tribunalul Constanţa – Secţia de contencios administrativ şi fiscal. Pronunţată astăzi, 21.12.2022, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Hotarare 1755/2022 din 21.12.2022Amână pronunţarea la 21.12.2022, soluţia urmând a fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată astăzi, 15.12.2022, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 15.12.2022Amână judecarea cauzei la data de 15.12.2022 pentru a se depune înscrisuri.
Incheiere de sedinta din 20.10.2022