U** I*** C*******
ReclamantC*** T********** D* P***** 1*******
PârâtRespinge cererea formulată de reclamant în contradictoriu cu pârâta , ca neîntemeiată. Cu apel în termen de 30 zile de la comunicare, ce se va depune la Tribunalul Cluj. Pronunţată, azi, 22.06.2022 , prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Hotarare 1744/2022 din 22.06.2022Pentru legala constituire a completului de judecată, instanţa va amâna pronunţarea hotărârii în cauză pentru data de 22.06.2022, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei în conformitate cu dispoziţiile art. 396 alin.2 din Codul de procedură civilă.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 09.06.2022Amână pronunţarea hotărârii în cauză pentru data de 09.06.2022 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei în conformitate cu dispoziţiile art. 396 alin.2 din Codul de procedură civilă.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 30.05.2022Admite cererea de sesizare a Curtii Constitutionale si o înaintează acesteia în vederea solutionarii exceptiei de neconstitutionalitate a dispozitiilor art.V din OUG nr.92/2018 şi a dispoziţiilor Articolului unic punctul 1 din Legea nr.239/2019, invocată de catre reclamantul U.I.C.în contradictoriu cu pârâta CASA DE PENSII CLUJ. Efectuarea de copii ale înscrisurilor existente la dosarul cauzei şi inaintarea catre Curtea Constituţionala în vederea soluţionării excepţiei de neconstituţionalitate, împreună cu încheierea de sediţăa de la acest termen si citativul cauzei. Amână pronuntarea la data de 30.05.2022, când pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei Cu apel odată cu fondul. Pronunţată în şedinţă publică, astazi, 16.05.2022.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 16.05.2022