L**** I******
ReclamantC***** F****** P*** R*********** L**** P*******
PârâtT****** D*****
PârâtT****** V********
PârâtT****** D******
PârâtAdmite acţiunea precizată, formulată de reclamanta Lates Luliana, în contradictoriu cu pârâţii T****** D*****, Todosia Niculina, T****** V********, T****** D******, Todosia Petru, Todosia Pavel, Todosia Luminiţa, Titina Didina Polemitou şi Comuna Farcasa, prin reprezentant legal Primarul, având ca obiect acţiune în constatare. Constată că reclamanta, a dobândit, prin efectul uzucapiunii de 30 de ani, prin joncţiunea posesiei cu cea a bunicului Todosia Vasile, decedat la data de 8.05.1997, drept de proprietate asupra terenului neproductiv în suprafaţă de 8021 m. p. situat în extravilan com. Farcaşa, judeţul Neamţ, pct.”Celar”, cu vecinii: la N-Todosia Dragomir, la S-Găină Viorel, la E-Iacob Ion, la V-pârâul Farcaşa, astfel cum a fost identificat prin planul de amplasament şi delimitare recepţionat OCPI cu procesul verbal de recepţie nr. 909/2021 (filele 8-9), care face parte integrantă din prezenta. Ia act că nu s au solicitat cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Conform art. 471 alin. (1) Cod procedură civilă cererea de apel se depune la Judecătoria Bicaz. Pronunţarea hotărârii s a făcut azi, 05.12.2022, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Hotarare 916/2022 din 05.12.2022Stabileşte termen pentru deliberare şi pronunţare la data de 05.12.2022 dată la care pronunţarea soluţiei se va face prin punerea acesteia la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 21.11.2022.
Incheiere amanare initiala a pronuntariiÎncuviinţează probele şi în vederea administrării lor, acordă termen de judecată la data de 21.11.2022, ora 10,30.
Incheiere de sedinta din 19.09.2022