B***** V*****
ContestatorM****** I***
IntimatRespinge cererea formulată de contestatorul B***** V*****, în contradictoriu cu intimatul M****** I***, privind suspendarea provizorie a executării silite pornite în dosarul de executare nr. 328/2022 al Societăţii Civile Profesionale de Executori Judecătoreşti Buzatu şi Ciucar-Cincă. Respinge cererea intimatului M****** I*** privind aplicarea unei amenzi judiciare contestatorului B***** V***** pentru formularea cererii cu rea credinţă. Obligă contestatorul B***** V***** la plata către intimatul M****** I*** a sumei de 1227,46 lei, reprezentând cheltuieli de judecată. Fără cale de atac. Pronunţată azi, 27 iulie 2022, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, în condiţiile legii.
Incheiere finala dezinvestire 380/2022 din 27.07.2022Amână pronunţarea la data de 27.07.2022, ora 12:00, când pronunţarea se va putea face şi prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, în condiţiile legii.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 26.07.2022Revine cu adresă către Societatea Civilă Profesională de Executori Judecătoreşti Buzatu şi Ciucar-Cincă pentru a înainta copia certificată a dosarului de executare nr. 328/2022.
Incheiere de sedinta din 12.07.2022Faţă de nelegalitatea survenită în procedura de citare cu intimatul M****** I***, amână judecarea cauzei în vederea regularizării. Emite adresă către Societatea Civilă Profesională de Executori Judecătoreşti Buzatu şi Ciucar-Cincă pentru a înainta copia certificată a dosarului de executare nr. 328/2022. Menţine în sarcina contestatorului B***** V***** obligaţia de a achita cauţiune în cuantum de 333,5 lei.
Incheiere de sedinta din 06.07.2022